NunchakuArt - "Sportowy Portal Informacyjny bez granic..." zrzesza Pasjonatów, Artystów i Historyków sztuki Nunchaku, praktykowanej od pokoleń na całym Świecie, a przeżywającej obecnie renesans na zachodzie Europy.

Naszą ambicją jest propagowanie wspaniałego Sportu jakim jest Nunchaku Artystyczne, skutecznego sposobu na zdrowe życie, ale także wzbogacającego artystycznie treningu pozwalającego na rozwój fizyczny, codzienny komfort psychiczny lecz również na rehabilitację osobom potrzebującym pomocy, dzieciom czy Weteranom powracającym z misji.

.

Ten tradycyjny sposób zapożyczony do Nunchaku Artystycznego z karate to prastara metoda nauczania postawy i równowagi dawnych Mistrzów z Okinawy. Od wieków służy do skutecznego ćwiczenia stabilności i podbudowy wytrzymałościowej postaw. Doskonałe zgranie ruchów i odpowiednie napięcie mięśniowe we właściwym doborze postawy to nie tylko skuteczność ale także widowiskowość i klasa pokazu Nunchaku Artystycznego

Dla rekonwalescentów, nawet w ciasnych pomieszczeniach czy w salach szpitalnych, Nunchaku Artystyczne jest możliwością umiejętnego i bezpiecznego dawkowania ruchu. To wspaniała motywacja do postępów w odzyskiwaniu sił, kierująca uwagę rekonwalescenta na kolor i rytmikę Nunchaku Artystycznego, a zachęcająca do szybkiego wyjścia na dwór.

Swą szybkością dostosowane do umiejętności i możliwości ćwiczącego, Nunchaku Artystyczne zachęca bez zniechęcania do stopniowego pokonywania własnych ograniczeń. Daje ulubionej przez nas muzyce dodatkowy wymiar ruchu w przestrzeni, którą uczymy się postrzegać odmiennie i wykorzystywać w sposób kontrolowany. Kształtuje w nas niepostrzeżenie nowe poczucie orientacji i równowagi także tej psychicznej.

Znajdziemy miejsce dla Nunchaku Artystycznego z łatwością w naszym sercu, z powodzeniem pomieści je biwuar czy aktówka w drodze do pracy. Gdy tylko przekroczymy próg biura z naszym kolorowym Nunchaku Artystycznym najwyższa szuflada biurka pomieści je z łatwością tak by dobyć je z lubością na kwadrans lub dwa relaksu dla kilku odprężających nas figur.

Słuchając Reggae, Pop’u czy Rock’a stukamy w rytm muzyki serdecznym na biurku czy majchaczem lub fyrgaczem w bucie i jest to mało wystrzałowe uczucie. Gdy natomiast muzykę którą tak lubimy przerobimy na Nunchakowe spontanicznie artystyczne odlotowe układy, którym nawet Jackson Michael nie dałby rady, to jest dopiero frajda, to dopiero coś!!!

W zależności od indywidualnego stopnia rozwoju naszego dziecka, ujawnianych zainteresowań bądź predyspozycji możemy po konsultacji z lekarzem podjąć ćwiczenia z nunchaku artystycznym. Prawdą jest, że czym młodsze dziecko tym więcej można wypracować ale uogólnioną optymalną granicą dla Nunchaku Artystycznego Freestyle jest wiek lat 7 tak by nie zniechęciło się ono do lat 77.

Nazywane w Polsce niekiedy fonetycznie "nunczako" na całym świecie przedmiot ten znany jest jako "Nunchaku". We Francji rodzaju męskiego w Polsce niech będzie rodzaju nijakiego aby nie faworyzować nikogo. Nunchaku dostępne dla wszystkich bez różnicy wieku i na zasadzie pełnego parytetu jak to słońce, które tak skutecznie wstrzymał Kopernik, poruszając nie tylko Ziemię lecz ówczesny Świat Cały.

Złoty rozwój, czyli pierwszy skok pokwitaniowy kształtujący wszystkie cechy ruchowe dziecka, to okres od trzeciego do siódmego roku życia jednakże jest to czas aktywnej nieukierunkowanej intensywnej zabawy-poznawania. Dopiero potem jest właściwy moment na nunchaku artystyczne poprawiające koordynację ruchową, zwinność i dynamikę z udziałem prostych choreografii i muzyki nie przeciążając układu ruchu.

Strona 1 z 9

Przemówienie inauguracyjne

Założyciel NunchakuArt.pl

Andrzej Obodziński do

Rady Głównej

 World Nunchaku Association© Copyright by NunchakuArt.pl

W szkole, w rodzinie, w pracy czy na ulicy, na co dzień się widujemy i nigdy nie podejrzewamy jak bardzo siebie potrzebujemy. Uśmiechem, pomocną dłonią, czy otwierając drzwi ułatwimy i umilimy innym życie, a oddając naszą krew pozwolimy innym je kontynuować.


Ogromna rzecz, a jednak tak zwyczajna. Oddajmy innym to, co mamy najdroższe, naszą krew, by pomóc ratować ich życie – radości, troski ale też zwycięstwa. Tak by znów móc im skinąć głową w powitaniu na schodach, czy gdy rano choć w pośpiechu ale przytrzymają nam drzwi. A może zainteresują się naszą pasją i przestaną traktować nas z góry.


Nieciekawym, niskim jest brać, nużące jest czekać by dostać - a dać każdy może choćby nawet uśmiech, a jak dopiero cieszy dostawanie tych, co naprawdę dają! To ogromne szczęście móc coś komuś dać. To znaczy, że coś się ma. Oddać swój czas, oddać swoją krew tak by służyła innym, może …też do służenia innym. Oddajmy naszą krew by mogła posłużyć, by służyć naszej Ojczyźnie Polsce.

Gdzie oddasz krew