NunchakuArt - "Sportowy Portal Informacyjny bez granic..." zrzesza Pasjonatów, Artystów i Historyków sztuki Nunchaku, praktykowanej od pokoleń na całym Świecie, a przeżywającej obecnie renesans na zachodzie Europy.

Naszą ambicją jest propagowanie wspaniałego Sportu jakim jest Nunchaku Artystyczne, skutecznego sposobu na zdrowe życie, ale także wzbogacającego artystycznie treningu pozwalającego na rozwój fizyczny, codzienny komfort psychiczny lecz również na rehabilitację osobom potrzebującym pomocy, dzieciom czy Weteranom powracającym z misji.

.

Nie tylko wprawne oko trenera, wychwytujące każdy niepoprawny ruch czy złą pozycję lub ustawienie, jest złotą receptą na szybkie postępy w nauce nunczako artystycznego. Bardzo ważnym jest odpowiednie dobranie wielkości i ciężaru nunczako tak aby od początku przygody z nunczako Artystycznym uczeń nabierał właściwych przyzwyczajeń i odruchów na idealnie dopasowanym do jego możliwości i uwarunkowań nunczako. 

Szybkość rotacji i figur z Nunczako Artystycznym zależy od umiejętności trenującego ale generalnie czym lżejsze nunchaku tym szybsze choć przy tych lżejszych treningowych ważnym staje się stosunek wagi do oporu powietrza, który przy redukcji masy staje się bardziej znaczący. Oczywiście w nunchaku bojowym przeważnie czym większa szybkość tym lepiej natomiast w Nunczako Artystycznym celowe spowolnienie wielokrotnie lepiej ilustruje muzykę i rozszerza dodatkowo wachlarz możliwości interpretacyjnych. Szybkość to także nadana trajektoria. Przy przełożeniach maksymalnie blisko ciała by zaoszczędzić na czasie i szanować przestrzeń lub długi ruch w celu osiągnięcia maksymalnego zasięgu i obszerności.

Pozornie proste w swej konstrukcji składające się z dwóch pałek Monouchi, każda z nich zakończona Kontei, połączonych linką Himo bądź łańcuszkiem Kusari Nunczako to wielowiekowa tradycja poparta wiedzą i doświadczeniem mistrzów. Odwzorowanie właściwego, zgodnego z prawdziwymi pierwowzorami nunchaku wyważenia jego odpowiednika treningowego piankowego gwarantującego właściwe parametry i zgodne z oryginałem osiągi to dzieło Sensei Milco Lambrecht i stworzonego przez niego w Holandii nunchaku treningowego WNA.

Częstokroć obawiamy się, że "kiedykolwiek" będziemy mieli chorobę Alzheimera. Zastanawiamy się, jak działać, aby się chronić. Niestety, nie ma cudownej recepty na pełne zabezpieczenie się przed chorobą Alzheimera. Ale „Mens sana in corpore Sano” Liczne badania wykazują jednak że ludzie, których aktywność fizyczna jest regularna i trwała, mają mniejsze ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera. Nunchaku artystyczne angażuje do ruchu i łagodnie nadaje rytm zachęcając do zabawy. Możemy bawić się z wnuczkiem piankowym Nunchaku by jednocześnie ruchem i aktywnością z ukochaną osobą przeciwdziałać chorobie Alzheimera. Jesteśmy aktywni z przyjemnością i dajemy innym radość naszej bliskości. Czy to nie wspaniałe to Nunchaku Artystyczne?

Kobudo to ogólny termin określający wszystkie techniki walki z bronią pochodzącą z tradycyjnych rzemiosł związanych z rybołówstwem, rolnictwem lub innymi pracami gospodarczymi. Kobudo obejmuje również kije różnych rozmiarów i przedmioty codziennego użytku, mogące służyć do walki w okresach i okolicznościach kiedy broń była niedostępna lub zakazana. 

Ten tradycyjny sposób zapożyczony do Nunchaku Artystycznego z karate to prastara metoda nauczania postawy i równowagi dawnych Mistrzów z Okinawy. Od wieków służy do skutecznego ćwiczenia stabilności i podbudowy wytrzymałościowej postaw. Doskonałe zgranie ruchów i odpowiednie napięcie mięśniowe we właściwym doborze postawy to nie tylko skuteczność ale także widowiskowość i klasa pokazu Nunchaku Artystycznego

Najprostsze ćwiczenia, dynamiczne bądź statyczne, nawet tylko z jednym Nunchaku Artystycznym stymulują pracę obu półkul mózgowych w linii pola środkowego. Specyfika zadań każdej z półkul jest różna dlatego ich należyta współpraca ma ogromne znaczenie dla sprawności mózgu kilkunastokrotnie przyspieszając szybkość wymiany informacji między półkulami mózgowymi. Osiągnięta  dynamika poprawia koncentrację i koordynację wzrokowo-ruchową zwiększając także zdolności manualne i wydatnie służąc nie tylko dzieciom ale także młodzieży czy osobom w podeszłym wieku, a także rekonwalescentom. Ruch to zdrowie nie tylko fizyczne...!

Ależ tak! TO najlepsza broń na pokonanie trudności. Tych małych codziennych i tych większych brzemiennych w skutkach. Jedne i drugie nie oprą się gdy znajdziesz chwilę chwycisz nunchaku artystycznie zakręcisz parę razy, odzyskasz uśmiech i powiesz: bez urazy, ale ale kłopoty to nie moja specjalność. Na kłopoty mam Nunchaku Artystyczne!

Strona 1 z 9

Przemówienie inauguracyjne

Założyciel NunchakuArt.pl

Andrzej Obodziński do

Rady Głównej

 World Nunchaku Association© Copyright by NunchakuArt.pl

W szkole, w rodzinie, w pracy czy na ulicy, na co dzień się widujemy i nigdy nie podejrzewamy jak bardzo siebie potrzebujemy. Uśmiechem, pomocną dłonią, czy otwierając drzwi ułatwimy i umilimy innym życie, a oddając naszą krew pozwolimy innym je kontynuować.


Ogromna rzecz, a jednak tak zwyczajna. Oddajmy innym to, co mamy najdroższe, naszą krew, by pomóc ratować ich życie – radości, troski ale też zwycięstwa. Tak by znów móc im skinąć głową w powitaniu na schodach, czy gdy rano choć w pośpiechu ale przytrzymają nam drzwi. A może zainteresują się naszą pasją i przestaną traktować nas z góry.


Nieciekawym, niskim jest brać, nużące jest czekać by dostać - a dać każdy może choćby nawet uśmiech, a jak dopiero cieszy dostawanie tych, co naprawdę dają! To ogromne szczęście móc coś komuś dać. To znaczy, że coś się ma. Oddać swój czas, oddać swoją krew tak by służyła innym, może …też do służenia innym. Oddajmy naszą krew by mogła posłużyć, by służyć naszej Ojczyźnie Polsce.

Gdzie oddasz krew