Czytelnia
NunchakuArt - "Sportowy Portal Informacyjny bez granic..." zrzesza Pasjonatów, Artystów i Historyków sztuki Nunchaku, praktykowanej od pokoleń na całym Świecie, a przeżywającej obecnie renesans na zachodzie Europy.
Naszą ambicją jest propagowanie wspaniałego Sportu jakim jest Nunchaku Artystyczne, skutecznego sposobu na zdrowe życie, ale także wzbogacającego artystycznie treningu pozwalającego na rozwój fizyczny, codzienny komfort psychiczny lecz również na rehabilitację osobom potrzebującym pomocy, dzieciom czy Weteranom powracającym z misji.
.
Zasady właściwego wyważenia nunchaku
- Andrzej Obodziński
- Nadrzędna kategoria: NunchakuArt
Pozornie proste w swej konstrukcji składające się z dwóch pałek Monouchi, każda z nich zakończona Kontei, połączonych linką Himo bądź łańcuszkiem Kusari Nunczako to wielowiekowa tradycja poparta wiedzą i doświadczeniem mistrzów. Odwzorowanie właściwego, zgodnego z prawdziwymi pierwowzorami nunchaku wyważenia jego odpowiednika treningowego piankowego gwarantującego właściwe parametry i zgodne z oryginałem osiągi to dzieło Sensei Milco Lambrecht i stworzonego przez niego w Holandii nunchaku treningowego WNA.
Osiągana szybkość a waga nunchaku
- Andrzej Obodziński
- Nadrzędna kategoria: NunchakuArt
Szybkość rotacji i figur z Nunczako Artystycznym zależy od umiejętności trenującego ale generalnie czym lżejsze nunchaku tym szybsze choć przy tych lżejszych treningowych ważnym staje się stosunek wagi do oporu powietrza, który przy redukcji masy staje się bardziej znaczący. Oczywiście w nunchaku bojowym przeważnie czym większa szybkość tym lepiej natomiast w Nunczako Artystycznym celowe spowolnienie wielokrotnie lepiej ilustruje muzykę i rozszerza dodatkowo wachlarz możliwości interpretacyjnych. Szybkość to także nadana trajektoria. Przy przełożeniach maksymalnie blisko ciała by zaoszczędzić na czasie i szanować przestrzeń lub długi ruch w celu osiągnięcia maksymalnego zasięgu i obszerności.
Jak dopasować Nunchaku Artystyczne do wieku i umiejętności ćwiczącego
- Andrzej Obodziński
- Nadrzędna kategoria: NunchakuArt
Nie tylko wprawne oko trenera, wychwytujące każdy niepoprawny ruch czy złą pozycję lub ustawienie, jest złotą receptą na szybkie postępy w nauce nunczako artystycznego. Bardzo ważnym jest odpowiednie dobranie wielkości i ciężaru nunczako tak aby od początku przygody z nunczako Artystycznym uczeń nabierał właściwych przyzwyczajeń i odruchów na idealnie dopasowanym do jego możliwości i uwarunkowań nunczako.
Jak przeciwdziałać chorobie Alzheimera.
- Andrzej Obodziński
- Nadrzędna kategoria: Rehabilitacja-rekreacja
Częstokroć obawiamy się, że "kiedykolwiek" będziemy mieli chorobę Alzheimera. Zastanawiamy się, jak działać, aby się chronić. Niestety, nie ma cudownej recepty na pełne zabezpieczenie się przed chorobą Alzheimera. Ale „Mens sana in corpore Sano” Liczne badania wykazują jednak że ludzie, których aktywność fizyczna jest regularna i trwała, mają mniejsze ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera. Nunchaku artystyczne angażuje do ruchu i łagodnie nadaje rytm zachęcając do zabawy. Możemy bawić się z wnuczkiem piankowym Nunchaku by jednocześnie ruchem i aktywnością z ukochaną osobą przeciwdziałać chorobie Alzheimera. Jesteśmy aktywni z przyjemnością i dajemy innym radość naszej bliskości. Czy to nie wspaniałe to Nunchaku Artystyczne?
Stymulujący wpływ na mózg i jednoczesna stymulacja rozwoju obu półkul
- Andrzej Obodziński
- Nadrzędna kategoria: Rehabilitacja-rekreacja
Najprostsze ćwiczenia, dynamiczne bądź statyczne, nawet tylko z jednym Nunchaku Artystycznym stymulują pracę obu półkul mózgowych w linii pola środkowego. Specyfika zadań każdej z półkul jest różna dlatego ich należyta współpraca ma ogromne znaczenie dla sprawności mózgu kilkunastokrotnie przyspieszając szybkość wymiany informacji między półkulami mózgowymi. Osiągnięta dynamika poprawia koncentrację i koordynację wzrokowo-ruchową zwiększając także zdolności manualne i wydatnie służąc nie tylko dzieciom ale także młodzieży czy osobom w podeszłym wieku, a także rekonwalescentom. Ruch to zdrowie nie tylko fizyczne...!
Czym jest Kobudo
- Andrzej Obodziński
- Nadrzędna kategoria: NunchakuArt
Kobudo to ogólny termin określający wszystkie techniki walki z bronią pochodzącą z tradycyjnych rzemiosł związanych z rybołówstwem, rolnictwem lub innymi pracami gospodarczymi. Kobudo obejmuje również kije różnych rozmiarów i przedmioty codziennego użytku, mogące służyć do walki w okresach i okolicznościach kiedy broń była niedostępna lub zakazana.
Tajniki postawy "9 pieńków" i przemieszczania się w Nunchaku Artystycznym
- Andrzej Obodziński
- Nadrzędna kategoria: NunchakuArt
Ten tradycyjny sposób zapożyczony do Nunchaku Artystycznego z karate to prastara metoda nauczania postawy i równowagi dawnych Mistrzów z Okinawy. Od wieków służy do skutecznego ćwiczenia stabilności i podbudowy wytrzymałościowej postaw. Doskonałe zgranie ruchów i odpowiednie napięcie mięśniowe we właściwym doborze postawy to nie tylko skuteczność ale także widowiskowość i klasa pokazu Nunchaku Artystycznego
Nunchaku Artystyczne łączy w sprawności ponad granicami możliwości
- Andrzej Obodziński
- Nadrzędna kategoria: Rehabilitacja-rekreacja
Nie każdemu dane jest zabłysnąć w literaturze czy sztuce. Nauka gry na instrumencie to też zadanie na lata i dekady. Nie wszyscy niestety mamy możliwość do akrobacji na rowerze, łyżwach, nartach czy gokartach, a Nunchaku Artystyczne przy minimalnym nakładzie na sprzęt, już od pierwszych chwil daje nam miłe doznania i chęć dalszego poznania. Każdy nowo złapany trick to ogromna satysfakcja i możliwość pokazania jak wymiatamy kolegom. Po prostu bajka i już.