NunchakuArt - "Sportowy Portal Informacyjny bez granic..." zrzesza Pasjonatów, Artystów i Historyków sztuki Nunchaku, praktykowanej od pokoleń na całym Świecie, a przeżywającej obecnie renesans na zachodzie Europy.

Naszą ambicją jest propagowanie wspaniałego Sportu jakim jest Nunchaku Artystyczne, skutecznego sposobu na zdrowe życie, ale także wzbogacającego artystycznie treningu pozwalającego na rozwój fizyczny, codzienny komfort psychiczny lecz również na rehabilitację osobom potrzebującym pomocy, dzieciom czy Weteranom powracającym z misji.

.

Parki, trawniki, ogrody także botaniczne, ogólnie przestrzenie zielone wyśmienicie nadają się na pokazy Nunchaku artystycznego. Nawet z dużej odległości czyli przy większej grupie zebranych osób ewolucje tak w dzień jak i nunchaku świetlnym w nocy prezentują się wyśmienicie Z jednakową atrakcyjnością naprzeciw czy przy usytuowaniu obserwującego na flance. Jedynym warunkiem może być właściwe nagłośnienie muzyki i ewentualne utrudnienia związane z wiatrem czy deszczem.

Moda nastała na szybki efekt, który pewnie osiągniemy gdy do treningu ruchowego dołączymy obciążenia od kilograma wzwyż. Ale czy nie ważniejszy od szybkiego efektu, który za wszelką cenę także naszego zdrowia pragną nam udowodnić ci którym zapłaciliśmy za lekcje, jest wieloletnia wartościowa aktywność? Zachowanie zdrowia w dynamicznym harmonijnym rozwoju, w dynamicznej harmonijnej ewolucji przestrzennej, wzbogaconej muzyką i głębokim wyrazem nunchaku artystycznego to klucz do sukcesu na miarę zdrowego życia.

Różne stopnie złożoności i mnogość kierunków treningu Nunchaku Artystycznego dają oprócz możliwości pełnej i kompletnej aktywności fizycznej, także możliwość wybiórczej zabawy szeroką gamą trików i przełożeń nawet w pozycji siedzącej przed telewizorem w domu, ogrodzie czy pracy. Każdy nowy nawet najprostszy trick skutecznie poszerza nasz Arsenał możliwości, Arsenał jakże potrzebny w wydajnym umilaniu naszej szarej niekiedy codzienności.

Nie tylko wprawne oko trenera, wychwytujące każdy niepoprawny ruch czy złą pozycję lub ustawienie, jest złotą receptą na szybkie postępy w nauce nunchaku artystycznego. Bardzo ważnym jest odpowiednie dobranie wielkości i ciężaru nunchaku tak aby od początku przygody z Nunchaku Artystycznym uczeń nabierał właściwych przyzwyczajeń i odruchów na idealnie dopasowanym do jego możliwości i uwarunkowań nunchaku. 

Nazywane w Polsce niekiedy fonetycznie "nunczako" na całym świecie przedmiot ten znany jest jako "Nunchaku". We Francji rodzaju męskiego w Polsce niech będzie rodzaju nijakiego aby nie faworyzować nikogo. Nunchaku dostępne dla wszystkich bez różnicy wieku i na zasadzie pełnego parytetu jak to słońce, które tak skutecznie wstrzymał Kopernik, poruszając nie tylko Ziemię lecz ówczesny Świat Cały.

Po szkole, uczelni czy po pracy zmęczeni, nie zawsze jesteśmy zdolni do wyprawy na siłownię, Zumbę czy Rumbę. Gdy obowiązki piętrzą się w domu, a czasu nie zbywa nikomu, to właśnie ten moment by chwycić nunchaku artystyczne. 15 minut rozrywki gdy leci: “Jaka to melodia?” ...lub kręci “Koło fortuny” wystarczą by odpocząć psychicznie i odżyć fizycznie.

Gdy Naszym znów “nic się nie stało” ...w najgorszych momentach skutecznie odwrócimy naszą uwagę od porażki i zaoszczędzimy zszargane już do granic wytrzymałości nerwy tworząc nowe triki nunchaku wygodnie usadzeni w ulubionym fotelu uszaku przed porażającym bezdenną swą płaskością telewizorem. Natychmiast poczujemy się lepsi od nie-najlepszych i pokażmy IM na co nas stać gdy ich nie stać.

Częstokroć obawiamy się, że "kiedykolwiek" będziemy mieli chorobę Alzheimera. Zastanawiamy się, jak działać, aby się chronić. Niestety, nie ma cudownej recepty na pełne zabezpieczenie się przed chorobą Alzheimera. Ale „Mens sana in corpore Sano” Liczne badania wykazują jednak że ludzie, których aktywność fizyczna jest regularna i trwała, mają mniejsze ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera. Nunchaku artystyczne angażuje do ruchu i łagodnie nadaje rytm zachęcając do zabawy. Możemy bawić się z wnuczkiem piankowym Nunchaku by jednocześnie ruchem i aktywnością z ukochaną osobą przeciwdziałać chorobie Alzheimera. Jesteśmy aktywni z przyjemnością i dajemy innym radość naszej bliskości. Czy to nie wspaniałe to Nunchaku Artystyczne?

Strona 1 z 9

Przemówienie inauguracyjne

Założyciel NunchakuArt.pl

Andrzej Obodziński do

Rady Głównej

 World Nunchaku Association© Copyright by NunchakuArt.pl

W szkole, w rodzinie, w pracy czy na ulicy, na co dzień się widujemy i nigdy nie podejrzewamy jak bardzo siebie potrzebujemy. Uśmiechem, pomocną dłonią, czy otwierając drzwi ułatwimy i umilimy innym życie, a oddając naszą krew pozwolimy innym je kontynuować.


Ogromna rzecz, a jednak tak zwyczajna. Oddajmy innym to, co mamy najdroższe, naszą krew, by pomóc ratować ich życie – radości, troski ale też zwycięstwa. Tak by znów móc im skinąć głową w powitaniu na schodach, czy gdy rano choć w pośpiechu ale przytrzymają nam drzwi. A może zainteresują się naszą pasją i przestaną traktować nas z góry.


Nieciekawym, niskim jest brać, nużące jest czekać by dostać - a dać każdy może choćby nawet uśmiech, a jak dopiero cieszy dostawanie tych, co naprawdę dają! To ogromne szczęście móc coś komuś dać. To znaczy, że coś się ma. Oddać swój czas, oddać swoją krew tak by służyła innym, może …też do służenia innym. Oddajmy naszą krew by mogła posłużyć, by służyć naszej Ojczyźnie Polsce.

Gdzie oddasz krew