- Nadrzędna kategoria: NunchakuArt
- Kategoria: Rekreacja i rehabilitacja
Kluczową obserwacją przy pracy z grupą o bardzo zróżnicowanym stopniu niesprawności jest odnotowanie, nawet dla osób które mają bardzo poważne urazy uniemożliwiające jakąkolwiek pracę z nunchaku artystycznym, zaangażowania i zainteresowania treningiem pozostałych ćwiczących. Emanuje tu niejako “bezinteresowna” fascynacja. Obserwacja z zainteresowaniem zajęć z Nunchaku Artystycznym pozwala rozwinąć osobom nie mogącym uczestniczyć w nim czynnie, rodzaj motywacji niepowiązany z doraźnym, gdyż wysoce nierealnym skutkiem, lecz motywacji o wiele wyższej i trwalszej. Nunchaku artystyczne daje marzenia, a to one właśnie wspaniale leczą duszę.
Czytaj więcej: Budzi zainteresowanie ruchem, ułatwi planowanie i wyczucie przestrzeni
- Nadrzędna kategoria: NunchakuArt
- Kategoria: Gdzie i kiedy najlepiej trenować
Gdy Naszym znów “nic się nie stało” ...w najgorszych momentach skutecznie odwrócimy naszą uwagę od porażki i zaoszczędzimy zszargane już do granic wytrzymałości nerwy, tworząc nowe triki nunchaku wygodnie usadzeni w ulubionym fotelu uszaku przed porażającym beznadziejnością swej płaskości ekranem telewizora. Natychmiast poczujemy się lepsi od nie-najlepszych i pokażmy IM na co NAS stać gdy nie stać ICH.
Czytaj więcej: Alternatywa dla wiernego kibica przed telewizorem gdy reprezentacja znów przegrywa
- Nadrzędna kategoria: NunchakuArt
- Kategoria: Gdzie i kiedy najlepiej trenować
Parki, trawniki, ogrody także botaniczne, ogólnie przestrzenie zielone wyśmienicie nadają się na pokazy Nunchaku Artystycznego. Nawet z dużej odległości czyli przy większej grupie zebranych osób ewolucje tak w dzień jak i nunchaku świetlnym w nocy prezentują się wyśmienicie, Z jednakową atrakcyjnością naprzeciw czy przy usytuowaniu obserwującego na flance. Jedynym warunkiem może być właściwe nagłośnienie muzyki i ewentualne utrudnienia związane z wiatrem czy deszczem.
- Nadrzędna kategoria: NunchakuArt
- Kategoria: Historia i historie
Zjednoczenie królestw Okinawy pod rządami Shō Hashi pierwszego władcy królestwa Riukiu (1422-1439) i zakaz posiadania broni narzucony przez Shō Shin to okres nasilonego rozwoju ostatecznie dopracowanego, jako uzupełniająca się jednolita całość, systemu walki - pierwowzoru Karate. Dokonali tego chcący zachować swą odrębność i niezawisłość, pozbawieni prawa do broni, mieszkańcy Okinawy zmuszeni do ostatecznego ujednolicenia i scalenia chińskich technik „Chuan Fa”, rdzennie okinawskiego „Te”, przywiezionych na Okinawę przez Samuraja na uchodźstwie o imieniu Tametomo technik „Tō-te” ale też wypracowując dodatkowo i niezależnie od późniejszego Karate sztukę Kobudo – czyli wykorzystanie jako broni powszechnie dostępnych przedmiotów i narzędzi rolniczych.
- Nadrzędna kategoria: NunchakuArt
- Kategoria: Rekreacja i rehabilitacja
Długie lata uciążliwej codzienności w wózku inwalidzkim, aż tu nagle jest!!! co koszykówka? szermierka? boks? strzelanie z łuku? NIE... to wszystko jest dobre, ale... Tu i teraz w każdej chwili wolnej jest frajda jest relaks z muzyką w choreografii z NunchakuArt. Na dworze czy w domu nic nie mów nikomu lecz wyrwij na chwilę i odskocz od problemów na świetlną milę z artystycznym nunczako po zmroku. Niech inni się martwią TY ciesz się z każdej nowej przygody z Safety Nunchaku WNA imponując sobie, a także innym.
- Nadrzędna kategoria: NunchakuArt
- Kategoria: Gdzie i kiedy najlepiej trenować
Różne stopnie złożoności i mnogość kierunków treningu Nunchaku Artystycznego dają, oprócz możliwości pełnej i kompletnej aktywności fizycznej, także możliwość wybiórczej zabawy szeroką gamą trików i przełożeń. Nawet w pozycji siedzącej przed telewizorem w domu, ogrodzie czy pracy. Każdy nowy, nawet najprostszy, trick skutecznie poszerza nasz Arsenał możliwości. Arsenał jakże potrzebny w wydajnym umilaniu naszej szarej niekiedy codzienności.
Czytaj więcej: Dla leniwych przy grilu na siedząco i dzemiaco