Żaden inny mięsień naszego ciała nie może dorównać wytrzymałości naszemu zdrowemu sercu. Ta niestrudzona pompa przepompowuje średnio od początku naszego życia, aż po jego kres, około 500 tys. ton krwi. Od tegoż samego początku w naszych żyłach odkłada się zły cholesterol LDL, blokujący z czasem arterie - też te wieńcowe. Pamiętajmy jednak że nikt nie zabrania nam od najmłodszych lat aktywnego życia i skutecznego zapobiegania chorobom serca przez przyjemny i regenerujący ale także wzmacniający trening nunchaku artystycznym.


W wypadku zaczopowania się arterii wieńcowej dochodzi do zawału. Jeśli jest to mniejsza tętnica, część mięśnia sercowego do którego doprowadzała ona krew zaczyna obumierać. Te drobniejsze przypadki mogą nawet, we wzmożonym rytmie dnia, ujść naszej uwadze, pozostawiając jednakże po około dziesięciu dniach małą bliznę po obumarłej tkance.


Jeżeli należymy do klubu osób z uwarunkowaniami genetycznymi, czyli grupy o podwyższonym ryzyku, powinniśmy ze zdwojona czujnością przestrzegać zasad zdrowego, lekkiego żywienia, a także regularnie lecz umiarkowanie ćwiczyć. To regularne ćwiczenia Nunchaku Artystycznym pod fachową opieką Trenera NunchakuNunchaku Artystyczne
Dla zabicia banalności i nudy

Nunczako.pl
produkt
pozwolą stopniowo i trwale wzmocnić serce bez niepotrzebnych przeciążeń. Bardzo cennym przyzwyczajeniem jest długotrwały, równy marsz a dla tych co potrafią jednoczesne wymachy i tricki nunchaku artystycznym. Sama przyjemność i korzyści.

Przemówienie inauguracyjne

Założyciel NunchakuArt.pl

Andrzej Obodziński do

Rady Głównej

 World Nunchaku Association© Copyright by NunchakuArt.pl

W szkole, w rodzinie, w pracy czy na ulicy, na co dzień się widujemy i nigdy nie podejrzewamy jak bardzo siebie potrzebujemy. Uśmiechem, pomocną dłonią, czy otwierając drzwi ułatwimy i umilimy innym życie, a oddając naszą krew pozwolimy innym je kontynuować.


Ogromna rzecz, a jednak tak zwyczajna. Oddajmy innym to, co mamy najdroższe, naszą krew, by pomóc ratować ich życie – radości, troski ale też zwycięstwa. Tak by znów móc im skinąć głową w powitaniu na schodach, czy gdy rano choć w pośpiechu ale przytrzymają nam drzwi. A może zainteresują się naszą pasją i przestaną traktować nas z góry.


Nieciekawym, niskim jest brać, nużące jest czekać by dostać - a dać każdy może choćby nawet uśmiech, a jak dopiero cieszy dostawanie tych, co naprawdę dają! To ogromne szczęście móc coś komuś dać. To znaczy, że coś się ma. Oddać swój czas, oddać swoją krew tak by służyła innym, może …też do służenia innym. Oddajmy naszą krew by mogła posłużyć, by służyć naszej Ojczyźnie Polsce.

Gdzie oddasz krew