Nazywana inaczej PP witamina B3 jako jedyna z witamin grupy B produkowana jest w organizmie w znikomych ilościach z tryptofanu, podstawowego aminokwasu należącego do aminokwasów egzogennych czyli dostarczanych wyłącznie z pożywieniem. Jej ilości drastycznie maleją w czasie treningu co należy niezwłocznie uzupełniać, gdyż to B3 ma kluczowe oddziaływanie w dostarczaniu "paliwa rakietowego" naszym mięśniom w rytm ewolucji Nunchaku Artystycznego.

Biorąca udział w ponad 50 procesach metabolicznych, odkryta została przy okazji badań nad nikotyną... lecz by kojarzyć ją z żywnością, a nie z nikotyną zmieniono nazwę kwasu nikotynowego na NIACIN - NIcotinic ACid vitamIN czyli po polsku Niacyna. 

Witamina B3 ma także niebagatelny wpływ na stan skóry i jej odnawianie się po wzmożonych treningach, zmniejsza jej wysychanie, wydatnie wpływa na jej ukrwienie i na produkcję kolagenu co sprzyja także pięknym włosom. Poprawia nawilżenie i elastyczność naskórka zapobiegając jego przyspieszonemu starzeniu się. Dodatkowo preparaty bogate w witaminę PP łagodzą podrażnienia skóry i rozjaśniają jej przebarwienia.

Witamina B3 niezbędna jest w tworzeniu czerwonych krwinek, rozszerza naczynia krwionośne oraz uczestniczy w metabolizmie węglowodanów i dostarczaniu energii przez co jej niedobór może wpływać na wzmożoną odczuwalność zimna i spadek formy. Dodatkowo witamina B3 wspomagając Nunchaku Artystyczne ma korzystny wpływ na system nerwy i stan psychiczny również ważny w zimie. Duże niedobory powodują Palagrę łac. pella agra - szorstka skóra. Reguluje poziom cholesterolu blokując rozpad tłuszczów, powoduje zmniejszenie poziomu kwasów tłuszczowych we krwi.

Dawkowanie i użycie jedynie po konsultacji z lekarzem!