Regularnymi treningami Nunchaku Artystycznego wzmacniamy nasze serce ale nie zapominajmy, że potas jako jeden z kolejnych pierwiastków nieorganicznych występuje w postaci płynnej wewnątrz wszystkich komórek w naszym ciele. Ma on ważną rolę w organizmie w wielu zachodzących procesach. Bierze czynny udział w pracy mięśni, przewodnictwie impulsów nerwowych, regulowaniu rytmu serca i ciśnienia tętniczego krwi, oraz wpływa na równowagę kwasowo-zasadową.

Razem z sodem (Na) występującym na zewnątrz komórek w ustroju odpowiada za równowagę wodno-elektrolitową w organizmie regulując zawartość wody w płynach komórkowych (potas) jak i pozakomórkowych (sód). Sód zatrzymuje wodę, a potas wzmaga jej eliminację. Równowaga ta jest niezbędna dla bezpiecznego zdrowotnie treningu Nunchaku Artystycznego.

Badania naukowe wykazały, że potas obniża cieśninie tętnicze krwi, dlatego w przypadku nadciśnienia zmniejszamy ryzyko chorób serca i mózgu stosując dietę z większą zawartością potasu. Potas zawierają głównie świeże banany, pomarańcze, morele (te również suszone) ale także ziemniaki w mundurkach, kompletne przetwory zbożowe, mięso, mleko i jego przetwory oraz herbata.