Wskazane jest opalanie się rano i pod wieczór, gdy promieniowanie słoneczne jest mniej szkodliwe niż w najgorętszych godzinach południowych i wczesnego popołudnia. Tylko dlaczego bezczynnie leżeć plackiem ziemniaczanym i skwierczeć jak skwareczka na plaży gdy można uzyskać zdrową opaleniznę kręcąc Nunchaku Artystycznym i niezależnie od pory dnia obficie pokrywając eksponowane części ciała kremem lub mleczkiem z odpowiednio mocnym filtrem przeciwsłonecznym, zwłaszcza, gdy przebywamy nad wodą!

Białe nakrycie głowy uchroni nas od jej bólów, ale także podkreśli naszą opaleniznę i uśmiech. Pamiętajmy koniecznie o częstym piciu czystej niegazowanej wody mineralnej. Inne napoje słodzone przy częstym spożyciu niepotrzebnie rozpieszczają nas cukrem, wcale przy tym nie zaspokajając pragnienia a dodając kochane kilogramy do noszenia. Nie zapomnijmy o batonach wzbogaconych o sole mineralne i składniki odżywcze, zawsze lepszych od przesłodzonych batonów dla łasuchów.


Wspaniałym rozwiązaniem jest Artystyczna przerwa w Nunchaku na piknik z udziałem chłodnych sałatek z dodatkiem włoskich uprzednio ugotowanych i schłodzonych makaronów, mozzarelli, papryki, które z odrobiną organizacji i oliwy z oliwek są lekkostrawne i pożywne. To także sposób na znalezienie miejsca na plaży gdy w porze obiadowej wiaterek poniesie zapach naszej sałatki z odrobiną sosu vinegrette po plaży ...zaraz zwolnią się najlepsze miejsca najbardziej zgłodniałych, którzy warują tu od samego rana. Zachowujmy umiar i zostawmy po sobie porządek, zawsze pamiętając, że "nasza swoboda kończy się tam, gdzie zaczyna się swoboda innych!"