Sport zagęszcza na małej przestrzeni to, co w życiu rozrzedzone: dramatyczność, napięcie, tyle dziania się, gestów, tyle gry, walki z sobą...

Marek Bieńczyk

Nunchaku Artystyczne pochodzi od prastarej japońskiej sztuki walki, będącej częścią szerszego systemu obrony, uzupełniającego w sposób naturalny techniki Karate. System ten oparty jest na obronie przy użyciu dostępnych dawniej, prostych narzędzi rolniczych, używanych onegdaj na Okinawie, a nazywany jest "Kobudo". Nunchaku Artystyczne to wiekowa opowieść o życiu, zmaganiach, powstaniach, upadkach i wreszcie odrodzeniu ponad własne ograniczenia. To całe moje życie...

Andrzej Obodziński "Wodzu"

Niekiedy program szkolny zajęć sportowych nie uwzględnia specyficznych potrzeb dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Nunchaku artystyczne daje możliwość dynamicznego rozwoju ciała i umysłu także osobom w wózkach inwalidzkich. Daje możliwość uczącemu oceny i wsparcia ich postępów ale przede wszystkim daje radość i dumę ćwiczącym z osiąganych rezultatów. Zachęca do kontynuacji i prezentacji osiągnięć koleżankom i kolegom z grupy, także tym pełnosprawnym, nieuchronnie wpadającym w coraz większy podziw.

Złoty rozwój, czyli pierwszy skok pokwitaniowy kształtujący wszystkie cechy ruchowe dziecka, to okres od trzeciego do siódmego roku życia jednakże jest to czas aktywnej nieukierunkowanej intensywnej zabawy-poznawania. Dopiero potem jest właściwy moment na nunchaku artystyczne poprawiające koordynację ruchową, zwinność i dynamikę z udziałem prostych choreografii i muzyki nie przeciążając układu ruchu.

Gdy Naszym znów “nic się nie stało” ...w najgorszych momentach skutecznie odwrócimy naszą uwagę od porażki i zaoszczędzimy zszargane już do granic wytrzymałości nerwy tworząc nowe triki nunchaku wygodnie usadzeni w ulubionym fotelu uszaku przed porażającym bezdenną swą płaskością telewizorem. Natychmiast poczujemy się lepsi od nie-najlepszych i pokażmy IM na co nas stać gdy ich nie stać.

Znajdziemy miejsce dla Nunchaku Artystycznego z łatwością w naszym sercu, z powodzeniem pomieści je biwuar czy aktówka w drodze do pracy. Gdy tylko przekroczymy próg biura z naszym kolorowym Nunchaku Artystycznym najwyższa szuflada biurka pomieści je z łatwością tak by dobyć je z lubością na kwadrans lub dwa relaksu dla kilku odprężających nas figur.

Strona 1 z 8

Przemówienie inauguracyjne

Założyciel NunchakuArt.pl

Andrzej Obodziński do

Rady Głównej

 World Nunchaku Association© Copyright by NunchakuArt.pl

W szkole, w rodzinie, w pracy czy na ulicy, na co dzień się widujemy i nigdy nie podejrzewamy jak bardzo siebie potrzebujemy. Uśmiechem, pomocną dłonią, czy otwierając drzwi ułatwimy i umilimy innym życie, a oddając naszą krew pozwolimy innym je kontynuować.


Ogromna rzecz, a jednak tak zwyczajna. Oddajmy innym to, co mamy najdroższe, naszą krew, by pomóc ratować ich życie – radości, troski ale też zwycięstwa. Tak by znów móc im skinąć głową w powitaniu na schodach, czy gdy rano choć w pośpiechu ale przytrzymają nam drzwi. A może zainteresują się naszą pasją i przestaną traktować nas z góry.


Nieciekawym, niskim jest brać, nużące jest czekać by dostać - a dać każdy może choćby nawet uśmiech, a jak dopiero cieszy dostawanie tych, co naprawdę dają! To ogromne szczęście móc coś komuś dać. To znaczy, że coś się ma. Oddać swój czas, oddać swoją krew tak by służyła innym, może …też do służenia innym. Oddajmy naszą krew by mogła posłużyć, by służyć naszej Ojczyźnie Polsce.

Gdzie oddasz krew