Sport zagęszcza na małej przestrzeni to, co w życiu rozrzedzone: dramatyczność, napięcie, tyle dziania się, gestów, tyle gry, walki z sobą...

Marek Bieńczyk

Nunchaku Artystyczne pochodzi od prastarej japońskiej sztuki walki, będącej częścią szerszego systemu obrony, uzupełniającego w sposób naturalny techniki Karate. System ten oparty jest na obronie przy użyciu dostępnych dawniej, prostych narzędzi rolniczych, używanych onegdaj na Okinawie, a nazywany jest "Kobudo". Nunchaku Artystyczne to wiekowa opowieść o życiu, zmaganiach, powstaniach, upadkach i wreszcie odrodzeniu ponad własne ograniczenia. To całe moje życie...

Andrzej Obodziński "Wodzu"

Ależ tak! Pana Wojtka serdecznie pozdrawiamy i na pewno gdyby umiał trenować NunchakuArt to pokazałby super demo w każdym z ciekawych zakątków który przybliża nam z taką pasją i “savoir faire”. Nawet może i Makaron, którego także pozdrawiamy, dałby się przekonać?

Lekkie, kolorowe, całkowicie bezpieczne Nunczaku Artystyczne to relaksujący sposób wyrazu artystycznego dla wszystkich grup wiekowych, stanowiący pomost między pokoleniami, bezpieczny w użyciu lecz niezwykle groźny jedynie dlatego, że bezpowrotnie wciąga wkręcając z pasją.

Bardzo ważną zaletą Nunchaku Artystycznego, rzadko spotykaną gdzie indziej na tak szeroką skalę, jest łatwość dostosowania do możliwości poszczególnych ćwiczących pakietów ćwiczeń rozwojowych, sprawnościowych czy technicznych i następnie łączenie ich w dopasowane do zainteresowań i możliwości sekwencje grupowe.

Słuchając Reggae, Pop’u czy Rock’a stukamy w rytm muzyki serdecznym na biurku czy majchaczem lub fyrgaczem w bucie i jest to mało wystrzałowe uczucie. Gdy natomiast muzykę którą tak lubimy przerobimy na Nunchakowe spontanicznie artystyczne odlotowe układy, którym nawet Jackson Michael nie dałby rady, to jest dopiero frajda, to dopiero coś!!!

Strona 1 z 8

Przemówienie inauguracyjne

Założyciel NunchakuArt.pl

Andrzej Obodziński do

Rady Głównej

 World Nunchaku Association© Copyright by NunchakuArt.pl

W szkole, w rodzinie, w pracy czy na ulicy, na co dzień się widujemy i nigdy nie podejrzewamy jak bardzo siebie potrzebujemy. Uśmiechem, pomocną dłonią, czy otwierając drzwi ułatwimy i umilimy innym życie, a oddając naszą krew pozwolimy innym je kontynuować.


Ogromna rzecz, a jednak tak zwyczajna. Oddajmy innym to, co mamy najdroższe, naszą krew, by pomóc ratować ich życie – radości, troski ale też zwycięstwa. Tak by znów móc im skinąć głową w powitaniu na schodach, czy gdy rano choć w pośpiechu ale przytrzymają nam drzwi. A może zainteresują się naszą pasją i przestaną traktować nas z góry.


Nieciekawym, niskim jest brać, nużące jest czekać by dostać - a dać każdy może choćby nawet uśmiech, a jak dopiero cieszy dostawanie tych, co naprawdę dają! To ogromne szczęście móc coś komuś dać. To znaczy, że coś się ma. Oddać swój czas, oddać swoją krew tak by służyła innym, może …też do służenia innym. Oddajmy naszą krew by mogła posłużyć, by służyć naszej Ojczyźnie Polsce.

Gdzie oddasz krew