Sport zagęszcza na małej przestrzeni to, co w życiu rozrzedzone: dramatyczność, napięcie, tyle dziania się, gestów, tyle gry, walki z sobą...

Marek Bieńczyk

Nunchaku Artystyczne pochodzi od prastarej japońskiej sztuki walki, będącej częścią szerszego systemu obrony, uzupełniającego w sposób naturalny techniki Karate. System ten oparty jest na obronie przy użyciu dostępnych dawniej, prostych narzędzi rolniczych, używanych onegdaj na Okinawie, a nazywany jest "Kobudo". Nunchaku Artystyczne to wiekowa opowieść o życiu, zmaganiach, powstaniach, upadkach i wreszcie odrodzeniu ponad własne ograniczenia. To całe moje życie...

Andrzej Obodziński "Wodzu"

Najlepiej sąsiadów po prostu zapytać czy nie przeszkadza im nasz trening Nunchaku Artystycznego! Sam fakt, że interesuje nas ich zdanie to nie tylko dowód dobrego wychowania i Świadomości Obywatelskiej ale może być kluczem otwierającym wiele możliwości. Nie tylko zyskamy ich przychylność ale nawet pomoc czy udział we wspólnym treningu.

Nunchaku Artystyczne to nie tylko świetna zabawa lecz sposób na wyćwiczenie tą właśnie zabawą koncentracji i wielopoziomowy rozwój mózgu. Nowe połączenia neuronowe tworzone przez mózg pozwalają przyswoić nowe umiejętności. To nie tylko relaks ale także radość i motywacja, a nabyta wytrwałość, rozwinięta wyobraźnia, pamięć i logiczne myślenie zaprocentują w otrzymanej ocenie.

Parki, trawniki, ogrody także botaniczne, ogólnie przestrzenie zielone wyśmienicie nadają się na pokazy Nunchaku artystycznego. Nawet z dużej odległości czyli przy większej grupie zebranych osób ewolucje tak w dzień jak i nunchaku świetlnym w nocy prezentują się wyśmienicie Z jednakową atrakcyjnością naprzeciw czy przy usytuowaniu obserwującego na flance. Jedynym warunkiem może być właściwe nagłośnienie muzyki i ewentualne utrudnienia związane z wiatrem czy deszczem.

Nie trzeba dużo.. chwila czasu, nunchaku artystyczne pod pachę i kilka kroków do parku, na trawnik czy do lasu by wypocząć aktywnie od zmęczenia, miejskiego zgiełku czy domowego marudzenia. Dodatkowo zauroczony naszą sprawnością i kreatywnością Wierny Przyjaciel zaszczeka gromko, a ile dodatkowo sprawimy podziwu zainteresowanych przechodniów to poznamy po szerokości promiennych otaczających nas uśmiechów.

Strona 1 z 8

Przemówienie inauguracyjne

Założyciel NunchakuArt.pl

Andrzej Obodziński do

Rady Głównej

 World Nunchaku Association© Copyright by NunchakuArt.pl

W szkole, w rodzinie, w pracy czy na ulicy, na co dzień się widujemy i nigdy nie podejrzewamy jak bardzo siebie potrzebujemy. Uśmiechem, pomocną dłonią, czy otwierając drzwi ułatwimy i umilimy innym życie, a oddając naszą krew pozwolimy innym je kontynuować.


Ogromna rzecz, a jednak tak zwyczajna. Oddajmy innym to, co mamy najdroższe, naszą krew, by pomóc ratować ich życie – radości, troski ale też zwycięstwa. Tak by znów móc im skinąć głową w powitaniu na schodach, czy gdy rano choć w pośpiechu ale przytrzymają nam drzwi. A może zainteresują się naszą pasją i przestaną traktować nas z góry.


Nieciekawym, niskim jest brać, nużące jest czekać by dostać - a dać każdy może choćby nawet uśmiech, a jak dopiero cieszy dostawanie tych, co naprawdę dają! To ogromne szczęście móc coś komuś dać. To znaczy, że coś się ma. Oddać swój czas, oddać swoją krew tak by służyła innym, może …też do służenia innym. Oddajmy naszą krew by mogła posłużyć, by służyć naszej Ojczyźnie Polsce.

Gdzie oddasz krew