Sport zagęszcza na małej przestrzeni to, co w życiu rozrzedzone: dramatyczność, napięcie, tyle dziania się, gestów, tyle gry, walki z sobą...

Marek Bieńczyk

Nunchaku Artystyczne pochodzi od prastarej japońskiej sztuki walki, będącej częścią szerszego systemu obrony, uzupełniającego w sposób naturalny techniki Karate. System ten oparty jest na obronie przy użyciu dostępnych dawniej, prostych narzędzi rolniczych, używanych onegdaj na Okinawie, a nazywany jest "Kobudo". Nunchaku Artystyczne to wiekowa opowieść o życiu, zmaganiach, powstaniach, upadkach i wreszcie odrodzeniu ponad własne ograniczenia. To całe moje życie...

Andrzej Obodziński "Wodzu"

Parki, trawniki, ogrody także botaniczne, ogólnie przestrzenie zielone wyśmienicie nadają się na pokazy Nunchaku artystycznego. Nawet z dużej odległości czyli przy większej grupie zebranych osób ewolucje tak w dzień jak i nunchaku świetlnym w nocy prezentują się wyśmienicie Z jednakową atrakcyjnością naprzeciw czy przy usytuowaniu obserwującego na flance. Jedynym warunkiem może być właściwe nagłośnienie muzyki i ewentualne utrudnienia związane z wiatrem czy deszczem.

Ależ tak! Pana Wojtka serdecznie pozdrawiamy i na pewno gdyby umiał trenować NunchakuArt to pokazałby super demo w każdym z ciekawych zakątków który przybliża nam z taką pasją i “savoir faire”. Nawet może i Makaron, którego także pozdrawiamy, dałby się przekonać?

W zależności od indywidualnego stopnia rozwoju naszego dziecka, ujawnianych zainteresowań bądź predyspozycji możemy po konsultacji z lekarzem podjąć ćwiczenia z nunchaku artystycznym. Prawdą jest, że czym młodsze dziecko tym więcej można wypracować ale uogólnioną optymalną granicą dla Nunchaku Artystycznego Freestyle jest wiek lat 7 tak by nie zniechęciło się ono do lat 77.

Gdy Naszym znów “nic się nie stało” ...w najgorszych momentach skutecznie odwrócimy naszą uwagę od porażki i zaoszczędzimy zszargane już do granic wytrzymałości nerwy tworząc nowe triki nunchaku wygodnie usadzeni w ulubionym fotelu uszaku przed porażającym bezdenną swą płaskością telewizorem. Natychmiast poczujemy się lepsi od nie-najlepszych i pokażmy IM na co nas stać gdy ich nie stać.

Strona 1 z 8

Przemówienie inauguracyjne

Założyciel NunchakuArt.pl

Andrzej Obodziński do

Rady Głównej

 World Nunchaku Association© Copyright by NunchakuArt.pl

W szkole, w rodzinie, w pracy czy na ulicy, na co dzień się widujemy i nigdy nie podejrzewamy jak bardzo siebie potrzebujemy. Uśmiechem, pomocną dłonią, czy otwierając drzwi ułatwimy i umilimy innym życie, a oddając naszą krew pozwolimy innym je kontynuować.


Ogromna rzecz, a jednak tak zwyczajna. Oddajmy innym to, co mamy najdroższe, naszą krew, by pomóc ratować ich życie – radości, troski ale też zwycięstwa. Tak by znów móc im skinąć głową w powitaniu na schodach, czy gdy rano choć w pośpiechu ale przytrzymają nam drzwi. A może zainteresują się naszą pasją i przestaną traktować nas z góry.


Nieciekawym, niskim jest brać, nużące jest czekać by dostać - a dać każdy może choćby nawet uśmiech, a jak dopiero cieszy dostawanie tych, co naprawdę dają! To ogromne szczęście móc coś komuś dać. To znaczy, że coś się ma. Oddać swój czas, oddać swoją krew tak by służyła innym, może …też do służenia innym. Oddajmy naszą krew by mogła posłużyć, by służyć naszej Ojczyźnie Polsce.

Gdzie oddasz krew