Sport zagęszcza na małej przestrzeni to, co w życiu rozrzedzone: dramatyczność, napięcie, tyle dziania się, gestów, tyle gry, walki z sobą...

Marek Bieńczyk

Nunchaku Artystyczne pochodzi od prastarej japońskiej sztuki walki, będącej częścią szerszego systemu obrony, uzupełniającego w sposób naturalny techniki Karate. System ten oparty jest na obronie przy użyciu dostępnych dawniej, prostych narzędzi rolniczych, używanych onegdaj na Okinawie, a nazywany jest "Kobudo". Nunchaku Artystyczne to wiekowa opowieść o życiu, zmaganiach, powstaniach, upadkach i wreszcie odrodzeniu ponad własne ograniczenia. To całe moje życie...

Andrzej Obodziński "Wodzu"

Wyrafinowania Nunchaku Artystycznego nie szukajmy w rzeźbieniach, czy w kosztowności użytych materiałów. To czystość i elegancja kształtów połączone w jedność z prostotą formy i japońską precyzyjną doskonałością ewolucji, gdzie człowiek staje się tylko dobrze współdziałającym uzupełnieniem nadającym przedstawieniu odrobiny duszy i osobowości.

Znajdziemy miejsce dla Nunchaku Artystycznego z łatwością w naszym sercu, z powodzeniem pomieści je biwuar czy aktówka w drodze do pracy. Gdy tylko przekroczymy próg biura z naszym kolorowym Nunchaku Artystycznym najwyższa szuflada biurka pomieści je z łatwością tak by dobyć je z lubością na kwadrans lub dwa relaksu dla kilku odprężających nas figur.

Wykonane z lekkich materiałów, całkowicie bezpieczne w użyciu Nunchaku Artystyczne to pretekst dla całej rodziny do ruchu w rytm ulubionej muzyki i własnych możliwości. Tam gdzie dla osoby starszej Hula-hop czy piłka jest zbyt kłopotliwa, Nunchaku Artystyczne dostosuje szybkość obrotów do możliwości także zainteresowanego zabawą wnuczka.

W szkole, w rodzinie, w pracy czy na ulicy, na co dzień się widujemy i nigdy nie podejrzewamy jak bardzo siebie potrzebujemy. Uśmiechem, pomocną dłonią, czy otwierając drzwi ułatwimy i umilimy innym życie, a oddając naszą krew pozwolimy innym je kontynuować.

Strona 1 z 8

Przemówienie inauguracyjne

Założyciel NunchakuArt.pl

Andrzej Obodziński do

Rady Głównej

 World Nunchaku Association© Copyright by NunchakuArt.pl

W szkole, w rodzinie, w pracy czy na ulicy, na co dzień się widujemy i nigdy nie podejrzewamy jak bardzo siebie potrzebujemy. Uśmiechem, pomocną dłonią, czy otwierając drzwi ułatwimy i umilimy innym życie, a oddając naszą krew pozwolimy innym je kontynuować.


Ogromna rzecz, a jednak tak zwyczajna. Oddajmy innym to, co mamy najdroższe, naszą krew, by pomóc ratować ich życie – radości, troski ale też zwycięstwa. Tak by znów móc im skinąć głową w powitaniu na schodach, czy gdy rano choć w pośpiechu ale przytrzymają nam drzwi. A może zainteresują się naszą pasją i przestaną traktować nas z góry.


Nieciekawym, niskim jest brać, nużące jest czekać by dostać - a dać każdy może choćby nawet uśmiech, a jak dopiero cieszy dostawanie tych, co naprawdę dają! To ogromne szczęście móc coś komuś dać. To znaczy, że coś się ma. Oddać swój czas, oddać swoją krew tak by służyła innym, może …też do służenia innym. Oddajmy naszą krew by mogła posłużyć, by służyć naszej Ojczyźnie Polsce.

Gdzie oddasz krew