Szlachetne zdrowie,
Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz,
Aż się zepsujesz.
(...)
Perły, kamienie,
Także wiek młody
I dar urody,
Miejsca wysokie
Władze szerokie
Dobre są, ale —
Gdy zdrowie w cale.
Gdzie niemasz siły,
I świat niemiły.

 

Jan Kochanowski, "Na zdrowie"

- gdyż Nasze zdrowie to skarb, który należy pielęgnować osobiście.

Po ciężkich przeżyciach, chorobie, PTSD w leczeniu których pomocą byli lekarze czy terapeuci, to ostatecznie od nas samych zależy czy należycie docenimy i upiększymy Ich włożony trud, wiedzę i poświęcenie. Zróbmy wszystko aby nie zaprzepaścić tego wysiłku, łącząc budowanie naszego lepszego samopoczucia z przyjemnością i radością Nunchaku Artystycznego.

Andrzej Obodziński

Nie każdemu dane jest zabłysnąć w literaturze czy sztuce. Nauka gry na instrumencie to też zadanie na lata i dekady. Nie wszyscy niestety mamy możliwość do akrobacji na rowerze, łyżwach, nartach czy gokartach, a Nunchaku Artystyczne przy minimalnym nakładzie na sprzęt, już od pierwszych chwil daje nam miłe doznania i chęć dalszego poznania. Każdy nowo złapany trick to ogromna satysfakcja i możliwość pokazania jak wymiatamy kolegom. Po prostu bajka i już.

Budzi nas nieraz w ciągu nocy szybkie, głośne jego bicie, zatrwożeni snujemy domysły, sporządzamy z nich listy, a niejednokrotnie sam fakt przerażenia powoduje przyspieszenie tętna. Tymczasem spokój i lekki masaż nerwu błędnikowego poprawi doraźnie stan rzeczy. Ale czy nie ważniejsze jest by już następnego ranka zacząć dbać o serduszka aktywnie wypełniając wolne chwile z nunchaku artystycznymi?

Ależ tak! TO najlepsza broń na pokonanie trudności. Tych małych codziennych i tych większych brzemiennych w skutkach. Jedne i drugie nie oprą się gdy znajdziesz chwilę chwycisz nunchaku artystycznie zakręcisz parę razy, odzyskasz uśmiech i powiesz: bez urazy, ale ale kłopoty to nie moja specjalność. Na kłopoty mam Nunchaku Artystyczne!

Najprostsze ćwiczenia, dynamiczne bądź statyczne, nawet tylko z jednym Nunchaku Artystycznym stymulują pracę obu półkul mózgowych w linii pola środkowego. Specyfika zadań każdej z półkul jest różna dlatego ich należyta współpraca ma ogromne znaczenie dla sprawności mózgu kilkunastokrotnie przyspieszając szybkość wymiany informacji między półkulami mózgowymi. Osiągnięta  dynamika poprawia koncentrację i koordynację wzrokowo-ruchową zwiększając także zdolności manualne i wydatnie służąc nie tylko dzieciom ale także młodzieży czy osobom w podeszłym wieku, a także rekonwalescentom. Ruch to zdrowie nie tylko fizyczne...!

Strona 1 z 2

Przemówienie inauguracyjne

Założyciel NunchakuArt.pl

Andrzej Obodziński do

Rady Głównej

 World Nunchaku Association© Copyright by NunchakuArt.pl

W szkole, w rodzinie, w pracy czy na ulicy, na co dzień się widujemy i nigdy nie podejrzewamy jak bardzo siebie potrzebujemy. Uśmiechem, pomocną dłonią, czy otwierając drzwi ułatwimy i umilimy innym życie, a oddając naszą krew pozwolimy innym je kontynuować.


Ogromna rzecz, a jednak tak zwyczajna. Oddajmy innym to, co mamy najdroższe, naszą krew, by pomóc ratować ich życie – radości, troski ale też zwycięstwa. Tak by znów móc im skinąć głową w powitaniu na schodach, czy gdy rano choć w pośpiechu ale przytrzymają nam drzwi. A może zainteresują się naszą pasją i przestaną traktować nas z góry.


Nieciekawym, niskim jest brać, nużące jest czekać by dostać - a dać każdy może choćby nawet uśmiech, a jak dopiero cieszy dostawanie tych, co naprawdę dają! To ogromne szczęście móc coś komuś dać. To znaczy, że coś się ma. Oddać swój czas, oddać swoją krew tak by służyła innym, może …też do służenia innym. Oddajmy naszą krew by mogła posłużyć, by służyć naszej Ojczyźnie Polsce.

Gdzie oddasz krew