Nunchaku Artystyczne przekazuje nasze odczucia i pasję, przekazuje ją ponad granicami gdyż dla nunchaku artystycznego nie istnieje odległość. Za pośrednictwem mediów społecznościowych możemy o nunchaku artystycznym rozmawiać z Koreanką, przesyłać swój film - swoje demo Nunchaku-ka w Japonii, które przy okazji zobaczy Wietnamka i zafascynowana przekaże dalej Holendrowi, który to Holender jasny poleci nasz kunszt śląc dalej do Norwegii skąd już tylko krótka droga... do Chin, by ostatecznie zebrać brawa i inne oklaski. Nunchaku artystyczne to międzynarodowy język wyrazu artystycznego daleko przed Esperanto.

Czytaj więcej: Międzynarodowy język nunchaku artystycznego

Przemówienie inauguracyjne

Założyciel NunchakuArt.pl

Andrzej Obodziński do

Rady Głównej

 World Nunchaku Association© Copyright by NunchakuArt.pl

W szkole, w rodzinie, w pracy czy na ulicy, na co dzień się widujemy i nigdy nie podejrzewamy jak bardzo siebie potrzebujemy. Uśmiechem, pomocną dłonią, czy otwierając drzwi ułatwimy i umilimy innym życie, a oddając naszą krew pozwolimy innym je kontynuować.


Ogromna rzecz, a jednak tak zwyczajna. Oddajmy innym to, co mamy najdroższe, naszą krew, by pomóc ratować ich życie – radości, troski ale też zwycięstwa. Tak by znów móc im skinąć głową w powitaniu na schodach, czy gdy rano choć w pośpiechu ale przytrzymają nam drzwi. A może zainteresują się naszą pasją i przestaną traktować nas z góry.


Nieciekawym, niskim jest brać, nużące jest czekać by dostać - a dać każdy może choćby nawet uśmiech, a jak dopiero cieszy dostawanie tych, co naprawdę dają! To ogromne szczęście móc coś komuś dać. To znaczy, że coś się ma. Oddać swój czas, oddać swoją krew tak by służyła innym, może …też do służenia innym. Oddajmy naszą krew by mogła posłużyć, by służyć naszej Ojczyźnie Polsce.

Gdzie oddasz krew