Ten wspaniały w swej prostocie instrument wyrazu artystycznego to wspólny pomost łączący ponad podziałami. Nunchaku Artystyczne, które nas bawi już od pierwszych poznanych trików którymi od zaraz przekazujemy nasze emocje jest bardziej uniwersalne niż Esperanto na Świecie czy język migowy. Kilka tricków nunchaku artystycznego daje wspólny temat i język nie tylko z osobami starszymi, osobami cierpiącymi, niepełnosprawnymi, osobami doświadczonymi bólem, cierpieniem, naszymi weteranami... Nunchaku Artystyczne w prosty sposób łączy w jedną wielką rodzinę radości i wspólnej pasji. To po prostu samo dobro.

Czytaj więcej: Nunchaku artystycznie łączy pokolenia, stanowi pomost kulturowy, drwi sobie z braku mowy

Przemówienie inauguracyjne

Założyciel NunchakuArt.pl

Andrzej Obodziński do

Rady Głównej

 World Nunchaku Association© Copyright by NunchakuArt.pl

W szkole, w rodzinie, w pracy czy na ulicy, na co dzień się widujemy i nigdy nie podejrzewamy jak bardzo siebie potrzebujemy. Uśmiechem, pomocną dłonią, czy otwierając drzwi ułatwimy i umilimy innym życie, a oddając naszą krew pozwolimy innym je kontynuować.


Ogromna rzecz, a jednak tak zwyczajna. Oddajmy innym to, co mamy najdroższe, naszą krew, by pomóc ratować ich życie – radości, troski ale też zwycięstwa. Tak by znów móc im skinąć głową w powitaniu na schodach, czy gdy rano choć w pośpiechu ale przytrzymają nam drzwi. A może zainteresują się naszą pasją i przestaną traktować nas z góry.


Nieciekawym, niskim jest brać, nużące jest czekać by dostać - a dać każdy może choćby nawet uśmiech, a jak dopiero cieszy dostawanie tych, co naprawdę dają! To ogromne szczęście móc coś komuś dać. To znaczy, że coś się ma. Oddać swój czas, oddać swoją krew tak by służyła innym, może …też do służenia innym. Oddajmy naszą krew by mogła posłużyć, by służyć naszej Ojczyźnie Polsce.

Gdzie oddasz krew