"Świadomość piękna rodzi naturalną potrzebę obcowania z nim na co dzień."

Małgorzata Kożuchowska

...tak by ubrać codzienność w barwy i lekkość dobrego samopoczucia, ale także sprawności fizycznej czy silnej psychiki.

Lecz o ile przyjemniej i łatwiej jest, gdy codzienne doskonalenie zdrowia i sprawności jak też dbałość o lotność twórczą umysłu, łączymy w jedność z formą artystyczną, muzyką rytmiczną i prastarą wschodnią sztuką walki w widowiskowe Nunchaku Artystyczne.

Nasza indywidualna przygoda z nunchaku artystycznym to jedno, a synchronizacja choreografii grupowych - udział w spektaklu, którego moc spotęgowana jest dodatkowo ilością zgranych w ruchu artystycznym nunchaku to niezrównana i niezapomniana przygoda. Fascynuje i oczarowuje na równi widownię zarówno mistrzostw, parków czy... na deptaku. Bo fajnie jest idąc paczką przez miasto poświęcić kwadrans na małe Synchro “Nunchaku na deptaku”. To dopiero "brzęk szczęk na matę" - moje ulubione - bo autorskie ;)))

Nunchaku Artystyczne przekazuje nasze odczucia i pasję, przekazuje ją ponad granicami gdyż dla nunchaku artystycznego nie istnieje odległość. Za pośrednictwem mediów społecznościowych możemy o nunchaku artystycznym rozmawiać z Koreanką, przesyłać swój film - swoje demo Nunchaku-ka w Japonii, które przy okazji zobaczy Wietnamka i zafascynowana przekaże dalej Holendrowi, który to Holender jasny poleci nasz kunszt śląc dalej do Norwegii skąd już tylko krótka droga... do Chin, by ostatecznie zebrać brawa i inne oklaski. Nunchaku artystyczne to międzynarodowy język wyrazu artystycznego daleko przed Esperanto.

Obecnie pokazy nunchaku artystycznego to pełna dowolność freestyle. Widowiskowo wypełnia przestrzeń dynamika nunchaku artystycznego bardzo często ilustrując odpowiednio dobraną muzykę. Niejednokrotnie jednak nawiązuje ona do prastarych tradycyjnych form kata będących schematycznym odwzorowaniem pojedynku i ruchu wojowników z pełną dostojnością pradawnych  technik i zgłębiających je czcigodnych Mistrzów.

Już od najmłodszych lat aż po późną starość należy przyzwyczajać do regularnej aktywności fizycznej by uniknąć wielu problemów zdrowotnych nie tylko ruchowych gdyż Nunchaku Artystyczne:

zapobiega nadwadze i otyłości, wzmacnia wytrzymałość fizyczną także serca i poprawia ogólną kondycję i koordynację ruchową, poprawia wytrzymałość układu kostnego wzmacniając stawy, poprawia uwapnienie kości, zwiększa sprężystość torebek stawowych, zwiększa wydolność oddechową, zwiększa zakres ruchomości klatki piersiowej, zapewnia lepsze dotlenienie mózgu także na plaży, poprawia przemianę materii i perystaltykę jelit, wydajnie poprawia samopoczucie i ogólny stan zdrowia także psychicznego gdyż uczy uczciwej rywalizacji i współdziałania w grupie dodatkowo bardzo przyjemnie bo przy pokazach plenerowych, motywuje do doskonalenia się w wytrwałości i systematyczności, uczy pokonywania słabości i nagradza pokonanie przeszkód, zwiększa otwartość na nowe sytuacje i pomaga w szybszym przystosowaniu dodatkowo dostarczając radości i zabawy okazuje się szybko wyśmienitym, jeśli nie jedynym naprawdę skutecznym!, sposobem na spędzenie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi z dodatkiem dobrej muzyki.

Ma tylko jedną lecz bardzo poważną wadę – bezpowrotnie wciąga!

Strona 1 z 3

Przemówienie inauguracyjne

Założyciel NunchakuArt.pl

Andrzej Obodziński do

Rady Głównej

 World Nunchaku Association© Copyright by NunchakuArt.pl

W szkole, w rodzinie, w pracy czy na ulicy, na co dzień się widujemy i nigdy nie podejrzewamy jak bardzo siebie potrzebujemy. Uśmiechem, pomocną dłonią, czy otwierając drzwi ułatwimy i umilimy innym życie, a oddając naszą krew pozwolimy innym je kontynuować.


Ogromna rzecz, a jednak tak zwyczajna. Oddajmy innym to, co mamy najdroższe, naszą krew, by pomóc ratować ich życie – radości, troski ale też zwycięstwa. Tak by znów móc im skinąć głową w powitaniu na schodach, czy gdy rano choć w pośpiechu ale przytrzymają nam drzwi. A może zainteresują się naszą pasją i przestaną traktować nas z góry.


Nieciekawym, niskim jest brać, nużące jest czekać by dostać - a dać każdy może choćby nawet uśmiech, a jak dopiero cieszy dostawanie tych, co naprawdę dają! To ogromne szczęście móc coś komuś dać. To znaczy, że coś się ma. Oddać swój czas, oddać swoją krew tak by służyła innym, może …też do służenia innym. Oddajmy naszą krew by mogła posłużyć, by służyć naszej Ojczyźnie Polsce.

Gdzie oddasz krew