"Świadomość piękna rodzi naturalną potrzebę obcowania z nim na co dzień."

Małgorzata Kożuchowska

...tak by ubrać codzienność w barwy i lekkość dobrego samopoczucia, ale także sprawności fizycznej czy silnej psychiki.

Lecz o ile przyjemniej i łatwiej jest, gdy codzienne doskonalenie zdrowia i sprawności jak też dbałość o lotność twórczą umysłu, łączymy w jedność z formą artystyczną, muzyką rytmiczną i prastarą wschodnią sztuką walki w widowiskowe Nunchaku Artystyczne.

Obecnie pokazy nunchaku artystycznego to pełna dowolność freestyle. Widowiskowo wypełnia przestrzeń dynamika nunchaku artystycznego bardzo często ilustrując odpowiednio dobraną muzykę. Niejednokrotnie jednak nawiązuje ona do prastarych tradycyjnych form kata będących schematycznym odwzorowaniem pojedynku i ruchu wojowników z pełną dostojnością pradawnych  technik i zgłębiających je czcigodnych Mistrzów.

Nasza indywidualna przygoda z nunchaku artystycznym to jedno, a synchronizacja choreografii grupowych - udział w spektaklu, którego moc spotęgowana jest dodatkowo ilością zgranych w ruchu artystycznym nunchaku to niezrównana i niezapomniana przygoda. Fascynuje i oczarowuje na równi widownię zarówno mistrzostw, parków czy... na deptaku. Bo fajnie jest idąc paczką przez miasto poświęcić kwadrans na małe Synchro “Nunchaku na deptaku”. To dopiero "brzęk szczęk na matę" - moje ulubione - bo autorskie ;)))

Ten wspaniały w swej prostocie instrument wyrazu artystycznego to wspólny pomost łączący ponad podziałami. Nunchaku Artystyczne, które nas bawi już od pierwszych poznanych trików którymi od zaraz przekazujemy nasze emocje jest bardziej uniwersalne niż Esperanto na Świecie czy język migowy. Kilka tricków nunchaku artystycznego daje wspólny temat i język nie tylko z osobami starszymi, osobami cierpiącymi, niepełnosprawnymi, osobami doświadczonymi bólem, cierpieniem, naszymi weteranami... Nunchaku Artystyczne w prosty sposób łączy w jedną wielką rodzinę radości i wspólnej pasji. To po prostu samo dobro.

Wbrew zbyt łatwo rozpowszechnionym stereotypom sporty walki wcale nie uczą agresji, a panowania nad własnymi możliwościami, szacunku i poszanowania tradycji / drugiego człowieka ale także samego siebie i opanowania własnych negatywnych emocji. Podkreślić należy, że duża część sportów walki pochodzi w prostej linii od tańca, dlatego ich wspaniałym uzupełnieniem i rozwinięciem jest chociażby nunchaku artystyczne. Spotykane są też w pokazach artystycznych sztuk walki inne akcesoria jak atrapy mieczy z wiotkiej cienkiej stali. 

Strona 1 z 3

Przemówienie inauguracyjne

Założyciel NunchakuArt.pl

Andrzej Obodziński do

Rady Głównej

 World Nunchaku Association© Copyright by NunchakuArt.pl

W szkole, w rodzinie, w pracy czy na ulicy, na co dzień się widujemy i nigdy nie podejrzewamy jak bardzo siebie potrzebujemy. Uśmiechem, pomocną dłonią, czy otwierając drzwi ułatwimy i umilimy innym życie, a oddając naszą krew pozwolimy innym je kontynuować.


Ogromna rzecz, a jednak tak zwyczajna. Oddajmy innym to, co mamy najdroższe, naszą krew, by pomóc ratować ich życie – radości, troski ale też zwycięstwa. Tak by znów móc im skinąć głową w powitaniu na schodach, czy gdy rano choć w pośpiechu ale przytrzymają nam drzwi. A może zainteresują się naszą pasją i przestaną traktować nas z góry.


Nieciekawym, niskim jest brać, nużące jest czekać by dostać - a dać każdy może choćby nawet uśmiech, a jak dopiero cieszy dostawanie tych, co naprawdę dają! To ogromne szczęście móc coś komuś dać. To znaczy, że coś się ma. Oddać swój czas, oddać swoją krew tak by służyła innym, może …też do służenia innym. Oddajmy naszą krew by mogła posłużyć, by służyć naszej Ojczyźnie Polsce.

Gdzie oddasz krew