NunchakuArt - "Sportowy Portal Informacyjny bez granic..." zrzesza Pasjonatów, Artystów i Historyków sztuki Nunchaku, praktykowanej od pokoleń na całym Świecie, a przeżywającej obecnie renesans na zachodzie Europy.

Naszą ambicją jest propagowanie wspaniałego Sportu jakim jest Nunchaku Artystyczne, skutecznego sposobu na zdrowe życie, ale także wzbogacającego artystycznie treningu pozwalającego na rozwój fizyczny, codzienny komfort psychiczny lecz również na rehabilitację osobom potrzebującym pomocy, dzieciom czy Weteranom powracającym z misji.

.

Lśniący, wyszorowany pokład dżonki i lazurowe wody zatoki Ha Long, to wszystko czego potrzeba, by udać się w niezapomniany rejs po najwspanialszej, szczególnie o wschodzie słońca zatoce marzeń, perle Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tysiące wysp, wysepek i rzeźbionych przez wieki troską natury wapieni, bieleje z wód jak gigantyczne zęby smoków, które to, jak głosi legenda, broniły onegdaj okolicznych mieszkańców przed nieprzyjacielem. Lecz i dziś wrogie okręty rozbijają się niekiedy o te sterczące z odmętów, groźne zęby.

Wietnamskie siły komunistyczne północy zaczęły tworzyć sieć tuneli pod powierzchnią dżungli na terytorium Wietnamu Południowego w latach '40, podczas wojny o niepodległość z francuską władzą kolonialną. W latach '60 ubiegłego stulecia Stany Zjednoczone Ameryki Północnej coraz bardziej nasiliły swoją obecność wojskową w Wietnamie, a komunistyczni rebelianci powiększali sieć tuneli rozpoczętą przez Viet Minh.

Żaden inny mięsień naszego ciała nie może dorównać wytrzymałości naszemu zdrowemu sercu. Ta niestrudzona pompa przepompowuje średnio od początku naszego życia, aż po jego kres, około 500 tys. ton krwi. Od tegoż samego początku w naszych żyłach odkłada się zły cholesterol LDL, blokujący z czasem arterie - też te wieńcowe. Pamiętajmy jednak że nikt nie zabrania nam od najmłodszych lat aktywnego życia i skutecznego zapobiegania chorobom serca przez przyjemny i regenerujący ale także wzmacniający trening nunchaku artystycznym.

Nunchaku Artystyczne jest bardzo wdzięcznym hobby, gdyż nawet przy ograniczonym wachlarzu możliwości fizycznych i początkującej znajomości kilku figur możemy odczuć dużą satysfakcję samodzielnie komponując nasze choreografie. W domu ogrodzie a nawet w samej wyobraźni jadąc tramwajem czy trolejbusem... bo czym większe umiejętności tym więcej dowolności i freestyle do kwadratu. To czysta bajka i radość na co dzień.

Podstawową zasadą definiującą Nunchaku Artystyczne jest jego bardzo lekka konstrukcja, także z lekkich tworzyw piankowych, umożliwiająca niekiedy skomplikowane akrobacje. Powoduje to całkowite nieprzystosowane do jakichkolwiek bloków, obrony czy ataków. Nunczaku Artystyczne swą techniką ale przede wszystkim budową ma potęgować i uzupełniać efekt wizualny pokazu. Dobre nunchaku artystyczne w całej swej lekkości, widowiskowości i bezpieczeństwie zachowuje ścisłe parametry wyważenia i wykonania zapewniające optymalne parametry dostosowujące do umiejętności i wieku artysty. Jego błyszcząca, a niekiedy także świetna konstrukcja doskonale uzupełnia umiejętności choreograficzne sportowca.

Kraina wielkich jezior, wiatr w żaglach, ledwie stopa wody pod kilem i w powietrzu czujemy już zapach przygód, a na plecach dreszcz emocji. Dodajmy prowiant z galonem nieognistej wody pitnej i mamy wystarczający dla wielu powód do dobrego samopoczucia na „zatopionym” w lazurze wody i błękicie niebios, przed chwilą wynajętym jachcie z nowiutką nalepką „bez-uprawnień”.

Nie od dziś wiadomo, że czym bardziej wymagający koncentracji i zaangażowania rodzaj pracy tym bardziej w miarę morderczo upływającego czasu pracownicy tracą efektywność, a zyskują powody do protestu. Aby temu skutecznie zapobiec w CHRL zaprzestano egzekucji, a wprowadzono kwadrans rekreacyjny co 3 godziny pracy czyli łącznie godzina rekreacji dziennie ;)

NunchakuArt to łatwo dostępna aktywność fizyczna właściwie wkomponowana w bardzo dobrze zorganizowany, codzienny rytm pracy,  która pozwala skutecznie zmotywować pracowników i odzyskać zwiększoną sprawność umysłową i fizyczną. Tylko szkolenie profesjonalnego trenera - coach business managerI coach
business manager in my country by the values of martial arts. The nunchaku I use to literally make contact with employees. Always a great result and fun workshop with managers and employees.

IBA International BudoRyu Academy
produkt
nunchaku okazuje się idealnym rozwiązaniem dla  grupy aby z nową chęcią i świeżością umysłu, właściwie wykonywała swoje zadania w pracy. 

Widowiskowe pokazy freestyle Nunchaku Artystycznego to przede wszystkim pokaz umiejętności i wyczucia muzyki. Z pełnym przejęciem... kontroli nad przestrzenią i świadomością obserwujących osób oczarowanych bez reszty wyrazem i ekspresją koloru, dynamiki i melodyjnej harmonii ruchu ...bo tu rządzimy MY. Nunchaku artystyczne daje możliwość każdemu, początkującemu czy weteranowi, wyrażenia siebie bez zbędnego zgłębiania tajników i rytuałów towarzyszących kulturze Dalekiego Wschodu. To po prostu czysty Fun

Po Wiedeńskich zaułkach podążamy śladami Sissi – miłej i uczynnej bawarskiej księżniczki Elżbiety, która potrafiła jednak uparcie i skutecznie walczyć o spełnienie swych marzeń. Olśniewające swym wieczornym blaskiem, jarzące się milionami światełek i dekoracji ulice Wiednia przyciągają nie tylko na Święta Bożego Narodzenia lecz urzekają przez cały okrągły rok. Może to za sprawą wykwintnych gwiazdek Sissi. Ale zacznijmy od początku...

Czym mniejsza waga Nunchaku Artystycznego i większa porowatość powierzchni tym bardziej podatne jest ono na opór powietrza. Opracowane i homologowane przez WNA w Holandii nunchaku piankowe i całkowicie bezpieczne jest optymalnym rozwiązaniem szybkości i stabilności przy całkowitym bezpieczeństwie użytkownika i osób postronnych. Dla wymagających doświadczonych użytkowników istnieje także model piankowy z pałkami delikatnie poszerzanymi dla lepszego wyważenia.

Ustawa z dnia 21 maja 1991 r. o broni i amunicji (Dz. U. Nr. 53 poz. 549)

art. 4 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia precyzuje co następuje:

 

Ilekroć w ustawie jest mowa o broni, należy przez to rozumieć:

4) narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu: 

a) broń białą w postaci: 

- ostrzy ukrytych w przedmiotach niemających wyglądu broni, 

- kastetów i nunczaków

- pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału, 

- pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału, imitujących kij bejsbolowy,

 

Nunchaku w myśl polskiego prawa:

 

Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości doprecyzowujące pojęcie nunchaku

"narzędzi i urządzeń, których używanie może zagrażać życiu i zdrowiu" zrównanych w art. 4 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji (Dz. U. 1999 r. Nr 53 poz. 549) z bronią białą, należy rozumieć za nunchaku "pałki wykonane z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału, połączone ze sobą łańcuchem, sznurkiem lub innym elastycznym materiałem." - biuletyn urzędowy wydany w imieniu MSWiA.

http://nunchaku.forumbronibialej.pl/?s=prawo

 

 

Artykuł 4 ustawy o broni i amunicji już na początku bezsprzecznie uwydatnia charakter narzędzi “mogących zagrażać życiu lub zdrowiu” jasno określając intencje legislatora chroniącego zdrowie i życie obywateli. Obawy te, jak najbardziej uzasadnione w wypadku wyszczególnionych poniżej pozycji wśród których widnieje Nunchaku, nie mają zastosowania w żaden racjonalny sposób do lekkiego Nunchaku Artystycznego wykonanego z miękkiej i lekkiej pianki A więc zarówno konstrukcją swą jak i specyfiką użytych materiałów nie stanowiącego najmniejszego zagrożenia dla zdrowia, a tym bardziej życia, nawet przy pełnym impetu kontakcie z częściami ciała podatnymi na urazy jak chociażby twarz. Homologowane przez WORLD NUNCHAKU ASSOCIATION w Holandii, proponowane Nunchaku Artystyczne to akcesoria sportowe w pełni spełniające najwyższe europejskie standardy bezpieczeństwa potwierdzone certyfikatem.

Nunchaku Artystyczne przekazuje nasze odczucia i pasję, przekazuje ją ponad granicami gdyż dla nunchaku artystycznego nie istnieje odległość. Za pośrednictwem mediów społecznościowych możemy o nunchaku artystycznym rozmawiać z Koreanką, przesyłać swój film - swoje demo Nunchaku-ka w Japonii, które przy okazji zobaczy Wietnamka i zafascynowana przekaże dalej Holendrowi, który to Holender jasny poleci nasz kunszt śląc dalej do Norwegii skąd już tylko krótka droga... do Chin, by ostatecznie zebrać brawa i inne oklaski. Nunchaku artystyczne to międzynarodowy język wyrazu artystycznego daleko przed Esperanto.

Strona 1 z 6

Przemówienie inauguracyjne

Założyciel NunchakuArt.pl

Andrzej Obodziński do

Rady Głównej

 World Nunchaku Association© Copyright by NunchakuArt.pl

W szkole, w rodzinie, w pracy czy na ulicy, na co dzień się widujemy i nigdy nie podejrzewamy jak bardzo siebie potrzebujemy. Uśmiechem, pomocną dłonią, czy otwierając drzwi ułatwimy i umilimy innym życie, a oddając naszą krew pozwolimy innym je kontynuować.


Ogromna rzecz, a jednak tak zwyczajna. Oddajmy innym to, co mamy najdroższe, naszą krew, by pomóc ratować ich życie – radości, troski ale też zwycięstwa. Tak by znów móc im skinąć głową w powitaniu na schodach, czy gdy rano choć w pośpiechu ale przytrzymają nam drzwi. A może zainteresują się naszą pasją i przestaną traktować nas z góry.


Nieciekawym, niskim jest brać, nużące jest czekać by dostać - a dać każdy może choćby nawet uśmiech, a jak dopiero cieszy dostawanie tych, co naprawdę dają! To ogromne szczęście móc coś komuś dać. To znaczy, że coś się ma. Oddać swój czas, oddać swoją krew tak by służyła innym, może …też do służenia innym. Oddajmy naszą krew by mogła posłużyć, by służyć naszej Ojczyźnie Polsce.

Gdzie oddasz krew