NunchakuArt - "Sportowy Portal Informacyjny bez granic..." zrzesza Pasjonatów, Artystów i Historyków sztuki Nunchaku, praktykowanej od pokoleń na całym Świecie, a przeżywającej obecnie renesans na zachodzie Europy.

Naszą ambicją jest propagowanie wspaniałego Sportu jakim jest Nunchaku Artystyczne, skutecznego sposobu na zdrowe życie, ale także wzbogacającego artystycznie treningu pozwalającego na rozwój fizyczny, codzienny komfort psychiczny lecz również na rehabilitację osobom potrzebującym pomocy, dzieciom czy Weteranom powracającym z misji.

.

Generalnie przyjmuje się długość pałek Monouchi liczoną od przegubu do końca łokcia, a długość linki Himo to szerokość dłoni. Natomiast w szkoleniu nunczako na różnych jego etapach zaawansowania poszczególne zadania stają się łatwiejsze przy dopasowaniu wymiarów i ciężaru w zależności od potrzeb. Właściwa interpretacja przez doświadczonego Trenera NunczakoNunchaku Artystyczne
Dla zabicia banalności i nudy

Nunczako.pl
produkt
 stopnia zaawansowania pozwala na okresowe dopasowanie specyfiki sprzętu do potrzeb szkolenia w celu uwydatnienia zachowań dających poprawne i wymagane nawyki i przyzwyczajenia.

Nie od dziś wiadomo, że czym bardziej wymagający koncentracji i zaangażowania rodzaj pracy tym bardziej w miarę morderczo upływającego czasu pracownicy tracą efektywność, a zyskują powody do protestu. Aby temu skutecznie zapobiec w CHRL zaprzestano egzekucji, a wprowadzono kwadrans rekreacyjny co 3 godziny pracy czyli łącznie godzina rekreacji dziennie ;)

NunchakuArt to łatwo dostępna aktywność fizyczna właściwie wkomponowana w bardzo dobrze zorganizowany, codzienny rytm pracy,  która pozwala skutecznie zmotywować pracowników i odzyskać zwiększoną sprawność umysłową i fizyczną. Tylko szkolenie profesjonalnego trenera - coach business managerI coach
business manager in my country by the values of martial arts. The nunchaku I use to literally make contact with employees. Always a great result and fun workshop with managers and employees.

IBA International BudoRyu Academy
produkt
nunchaku okazuje się idealnym rozwiązaniem dla  grupy aby z nową chęcią i świeżością umysłu, właściwie wykonywała swoje zadania w pracy. 

Coraz częściej do konstrukcji nunczako artystycznych wykorzystuje się folie odblaskowe o szerokiej gamie wzorów i kolorów. To tanie rozwiązanie sprawdza się na dobrze oświetlonych scenach zapewniając widowiskowość i prostotę konstrukcji. Niekiedy dobrym rozwiązaniem okazuje się Nunczako Artystyczne zrobione z pałek/świateł chemicznych. Niestety błyszczy ono blaskiem jednego wieczoru. Niekiedy to jednak wystarcza...

Ustawa z dnia 21 maja 1991 r. o broni i amunicji (Dz. U. Nr. 53 poz. 549)

art. 4 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia precyzuje co następuje:

 

Ilekroć w ustawie jest mowa o broni, należy przez to rozumieć:

4) narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu: 

a) broń białą w postaci: 

- ostrzy ukrytych w przedmiotach niemających wyglądu broni, 

- kastetów i nunczaków

- pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału, 

- pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału, imitujących kij bejsbolowy,

 

Nunchaku w myśl polskiego prawa:

 

Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości doprecyzowujące pojęcie nunchaku

"narzędzi i urządzeń, których używanie może zagrażać życiu i zdrowiu" zrównanych w art. 4 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji (Dz. U. 1999 r. Nr 53 poz. 549) z bronią białą, należy rozumieć za nunchaku "pałki wykonane z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału, połączone ze sobą łańcuchem, sznurkiem lub innym elastycznym materiałem." - biuletyn urzędowy wydany w imieniu MSWiA.

http://nunchaku.forumbronibialej.pl/?s=prawo

 

 

Artykuł 4 ustawy o broni i amunicji już na początku bezsprzecznie uwydatnia charakter narzędzi “mogących zagrażać życiu lub zdrowiu” jasno określając intencje legislatora chroniącego zdrowie i życie obywateli. Obawy te, jak najbardziej uzasadnione w wypadku wyszczególnionych poniżej pozycji wśród których widnieje Nunchaku, nie mają zastosowania w żaden racjonalny sposób do lekkiego Nunchaku Artystycznego wykonanego z miękkiej i lekkiej pianki A więc zarówno konstrukcją swą jak i specyfiką użytych materiałów nie stanowiącego najmniejszego zagrożenia dla zdrowia, a tym bardziej życia, nawet przy pełnym impetu kontakcie z częściami ciała podatnymi na urazy jak chociażby twarz. Homologowane przez WORLD NUNCHAKU ASSOCIATION w Holandii, proponowane Nunchaku Artystyczne to akcesoria sportowe w pełni spełniające najwyższe europejskie standardy bezpieczeństwa potwierdzone certyfikatem.

Wraz z postępującym rozwojem miniaturyzacji i jednoczesnej poprawy wydajności ogniw elektrycznych, akumulatorów czy też baterii, istnieje szeroka gama świetlnych Nunczako Artystycznych wykorzystujących diody LED. Niekiedy konstrukcje na bazie mikroprocesorów dochodzą do dużego stopnia skomplikowania i złożoności przekazu tak aby smuga jednego pełnego obrotu nunczako wyświetlała czytelny tekst dobrze widoczny w ciemności. To nowe możliwości nie tylko spektaklu ale także reklamowe i promocyjne. 

Nunchaku Artystyczne jest bardzo wdzięcznym hobby, gdyż nawet przy ograniczonym wachlarzu możliwości fizycznych i początkującej znajomości kilku figur możemy odczuć dużą satysfakcję samodzielnie komponując nasze choreografie. W domu ogrodzie a nawet w samej wyobraźni jadąc tramwajem czy trolejbusem... bo czym większe umiejętności tym więcej dowolności i freestyle do kwadratu. To czysta bajka i radość na co dzień.

Czym mniejsza waga Nunchaku Artystycznego i większa porowatość powierzchni tym bardziej podatne jest ono na opór powietrza. Opracowane i homologowane przez WNA w Holandii nunchaku piankowe i całkowicie bezpieczne jest optymalnym rozwiązaniem szybkości i stabilności przy całkowitym bezpieczeństwie użytkownika i osób postronnych. Dla wymagających doświadczonych użytkowników istnieje także model piankowy z pałkami delikatnie poszerzanymi dla lepszego wyważenia.

II Wojna Światowa i jej ostateczny akord, bardziej znany pod nazwą “Wojny na Pacyfiku” kończy ogromnym spustoszeniem tak ludzkim jak i moralnym nie tylko przerażający - Światowy konflikt zbrojny ale także wieki odizolowania kulturowego od reszty Świata - Japonii. Dwie bomby atomowe, od których Japonia padła ostatecznie na kolana przed znienawidzonym wrogiem, powodują otwarcie jej granic na dotąd skutecznie unikanych barbarzyńców. Z czasem ten barbarzyński wróg staje się partnerem ekonomicznym, a do Japonii napływają Amerykanie jako turyści i specjaliści z różnych dziedzin.

Nunczako Artystyczne wykonane jest z materiałów lekkich i spełniających zadanie kontrolowania szybkości dzięki zależności masy od oporu powietrza. Opór powietrza wywierany na nunchaku rośnie wraz z szybkością dlatego tak ważne jest wyważenie i odpowiednie dobranie parametrów do umiejętności i wieku zawodnika. Jednocześnie przedmiot na który tak znaczący wpływ ma opór powietrza jest z zasady lekki i niegroźny zarówno dla ćwiczącego jak i dla publiczności. Niektóre z modeli opracowanych przez WNA są zrobione z dwóch rodzajów tworzywa co nawet przy zachowaniu całkowicie walcowatych, o jednakowej średnicy na całej ich długości, pałek wpływa na właściwe wyważenie.

Podstawową zasadą definiującą Nunchaku Artystyczne jest jego bardzo lekka konstrukcja, także z lekkich tworzyw piankowych, umożliwiająca niekiedy skomplikowane akrobacje. Powoduje to całkowite nieprzystosowane do jakichkolwiek bloków, obrony czy ataków. Nunczaku Artystyczne swą techniką ale przede wszystkim budową ma potęgować i uzupełniać efekt wizualny pokazu. Dobre nunchaku artystyczne w całej swej lekkości, widowiskowości i bezpieczeństwie zachowuje ścisłe parametry wyważenia i wykonania zapewniające optymalne parametry dostosowujące do umiejętności i wieku artysty. Jego błyszcząca, a niekiedy także świetna konstrukcja doskonale uzupełnia umiejętności choreograficzne sportowca.

Widowiskowe pokazy freestyle Nunchaku Artystycznego to przede wszystkim pokaz umiejętności i wyczucia muzyki. Z pełnym przejęciem... kontroli nad przestrzenią i świadomością obserwujących osób oczarowanych bez reszty wyrazem i ekspresją koloru, dynamiki i melodyjnej harmonii ruchu ...bo tu rządzimy MY. Nunchaku artystyczne daje możliwość każdemu, początkującemu czy weteranowi, wyrażenia siebie bez zbędnego zgłębiania tajników i rytuałów towarzyszących kulturze Dalekiego Wschodu. To po prostu czysty Fun

Coraz doskonalsze rozwiązania folii odblaskowych o zwiększającym się współczynniku odbicia światła jak również i kącie odbicia czy efekcie rozproszenia światła dają nowe możliwości konstrukcyjne tanich Nunczako Artystycznych których nie powstydziłby się nawet drogowcy. O ile życzliwsze byłyby nasze uśmiechy jako użytkowników Dróg i Autostrad gdybyśmy częściej widywali na nich Drogowców a może nawet i Drogówkę, artystycznie kręcących świetlistymi nunczako z mocnej folii odblaskowej.

Strona 1 z 6

Przemówienie inauguracyjne

Założyciel NunchakuArt.pl

Andrzej Obodziński do

Rady Głównej

 World Nunchaku Association© Copyright by NunchakuArt.pl

W szkole, w rodzinie, w pracy czy na ulicy, na co dzień się widujemy i nigdy nie podejrzewamy jak bardzo siebie potrzebujemy. Uśmiechem, pomocną dłonią, czy otwierając drzwi ułatwimy i umilimy innym życie, a oddając naszą krew pozwolimy innym je kontynuować.


Ogromna rzecz, a jednak tak zwyczajna. Oddajmy innym to, co mamy najdroższe, naszą krew, by pomóc ratować ich życie – radości, troski ale też zwycięstwa. Tak by znów móc im skinąć głową w powitaniu na schodach, czy gdy rano choć w pośpiechu ale przytrzymają nam drzwi. A może zainteresują się naszą pasją i przestaną traktować nas z góry.


Nieciekawym, niskim jest brać, nużące jest czekać by dostać - a dać każdy może choćby nawet uśmiech, a jak dopiero cieszy dostawanie tych, co naprawdę dają! To ogromne szczęście móc coś komuś dać. To znaczy, że coś się ma. Oddać swój czas, oddać swoją krew tak by służyła innym, może …też do służenia innym. Oddajmy naszą krew by mogła posłużyć, by służyć naszej Ojczyźnie Polsce.

Gdzie oddasz krew