Ad #1250
Opublikowano 12-08-2016
Zobacz wszystkie ogłoszenia from Anetka
Pomnik Małego Powstańca – przy ulicy Podwale u zbiegu z ulicą Wąski Dunaj, przy zewnętrznym murze obronnym Starego Miasta w Warszawie. Upamiętnia najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego roznoszących meldunki i listy. 52°14′59″N 21°00′34″E

Został zaprojektowany przez Jerzego Jarnuszkiewicza w 1946, gdy studiował rzeźbiarstwo pracując także jako wolontariusz przy odgruzowywaniu miasta. "Dziecko-bohater", zdobyło wyróżnienie w konkursie na rzeźbę upamiętniającą Powstanie Warszawskie, ale od Walki Woli być nazywany "Antkiem Rozpylaczem".

Opis

Gdy trenujesz nunchaku artystyczne i widzisz z jaką przyjemnością twoje dzieci trenują NunchakuArt wspomnij dni Powstania Warszawskiego i tamtych Małych Bohaterów, którym tyle zawdzięczamy. Opowiedz o tym swoim dzieciom, jesteś im to winien.

Dodaj komentarz

To mnie kręci

Trenuj ciało i umysł
NA ŚWIECIE / ►MIEJSCA

Wietnamskie siły komunistyczne północy zaczęły tworzyć sieć tuneli pod powierzchnią dżungli na teryt[...]

Podziwiaj piękne miejsca
NA ŚWIECIE / ►MIEJSCA

Zatoka Ha Long to najwspanialsza, szczególnie o wschodzie słońca, zatoka marzeń - perła Światowego D[...]

Pomagaj weteranom
NA ŚWIECIE / ►MIEJSCA

Pomnik Małego Powstańca – przy ulicy Podwale u zbiegu z ulicą Wąski Dunaj, przy zewnętrznym murze ob[...]

O czym wiedzieć nie warto, a czytać nie wolno!

Przemówienie inauguracyjne

Założyciel NunchakuArt.pl

Andrzej Obodziński do

Rady Głównej

 World Nunchaku Association© Copyright by NunchakuArt.pl

W szkole, w rodzinie, w pracy czy na ulicy, na co dzień się widujemy i nigdy nie podejrzewamy jak bardzo siebie potrzebujemy. Uśmiechem, pomocną dłonią, czy otwierając drzwi ułatwimy i umilimy innym życie, a oddając naszą krew pozwolimy innym je kontynuować.


Ogromna rzecz, a jednak tak zwyczajna. Oddajmy innym to, co mamy najdroższe, naszą krew, by pomóc ratować ich życie – radości, troski ale też zwycięstwa. Tak by znów móc im skinąć głową w powitaniu na schodach, czy gdy rano choć w pośpiechu ale przytrzymają nam drzwi. A może zainteresują się naszą pasją i przestaną traktować nas z góry.


Nieciekawym, niskim jest brać, nużące jest czekać by dostać - a dać każdy może choćby nawet uśmiech, a jak dopiero cieszy dostawanie tych, co naprawdę dają! To ogromne szczęście móc coś komuś dać. To znaczy, że coś się ma. Oddać swój czas, oddać swoją krew tak by służyła innym, może …też do służenia innym. Oddajmy naszą krew by mogła posłużyć, by służyć naszej Ojczyźnie Polsce.

Gdzie oddasz krew