Ad #1249
Opublikowano 07-22-2019
Zobacz wszystkie ogłoszenia from Anetka
Pomnik Józefa Piłsudskiego – projektu Stanisława Ostrowskiego, znajdujący się przy bocznym wejściu do Belwederu, tam gdzie zbiegają się Aleje Ujazdowskie, ulica Belwederska i ulica Bagatela w Warszawie, wystawiony został jako wyraz wdzięczności za obronę Warszawy w 1920 roku.

Obecny pomnik odlany jest ze spiżu uzyskanego z łusek armatnich, według marmurowego oryginału wykonanego przed II wojną światową, przechowanego w Starej Pomarańczarni w Łazienkach Królewskich.

Opis

Już jesteś nieopodal Łazienek Królewskich więc wstąp i połącz poznawanie historii z treningiem na świeżym powietrzu NunchakuArt imponując przechadzającym się pawiom.

Dodaj komentarz

To mnie kręci

Zwiedzaj poznając Świat
NA ŚWIECIE / ►MIEJSCA

25 stycznia 1925 roku Rada Ministrów uchwaliła, że Grób Nieznanego Żołnierza znajdzie swe miejsce w [...]

Podziwiaj piękne miejsca
NA ŚWIECIE / ►MIEJSCA

W roku 1981, w 150 rocznicę napisania „Warszawianki” przez poetę francuskiego Casimir Delavigne Tow[...]

Podziwiaj piękne miejsca
NA ŚWIECIE / ►MIEJSCA

„Trakt Solidarności” kończący najpiękniejszą z nadmorskich Polskich promenad, na której możemy posie[...]

O czym wiedzieć nie warto, a czytać nie wolno!

Przemówienie inauguracyjne

Założyciel NunchakuArt.pl

Andrzej Obodziński do

Rady Głównej

 World Nunchaku Association© Copyright by NunchakuArt.pl

W szkole, w rodzinie, w pracy czy na ulicy, na co dzień się widujemy i nigdy nie podejrzewamy jak bardzo siebie potrzebujemy. Uśmiechem, pomocną dłonią, czy otwierając drzwi ułatwimy i umilimy innym życie, a oddając naszą krew pozwolimy innym je kontynuować.


Ogromna rzecz, a jednak tak zwyczajna. Oddajmy innym to, co mamy najdroższe, naszą krew, by pomóc ratować ich życie – radości, troski ale też zwycięstwa. Tak by znów móc im skinąć głową w powitaniu na schodach, czy gdy rano choć w pośpiechu ale przytrzymają nam drzwi. A może zainteresują się naszą pasją i przestaną traktować nas z góry.


Nieciekawym, niskim jest brać, nużące jest czekać by dostać - a dać każdy może choćby nawet uśmiech, a jak dopiero cieszy dostawanie tych, co naprawdę dają! To ogromne szczęście móc coś komuś dać. To znaczy, że coś się ma. Oddać swój czas, oddać swoją krew tak by służyła innym, może …też do służenia innym. Oddajmy naszą krew by mogła posłużyć, by służyć naszej Ojczyźnie Polsce.

Gdzie oddasz krew