Ad #1253
Opublikowano 05-05-2016
Już niedługo po śmierci Henryka Sienkiewicza w roku 1916 zamierzano uczcić wielkiego polskiego nowelistę, powieściopisarza, publicystę i noblistę. W latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku powrócił pomysł pomnika który został odsłonięty 5 maja 2000 w obecności wnuczki pisarza Marii Sienkiewicz oraz praprawnuk Jan Sienkiewicz.
Pomnik został odsłonięty 5 maja 2000. Odsłonięcia dokonali wnuczka pisarza Maria Sienkiewicz oraz praprawnuk Jan Sienkiewicz. Fundator pomnika dr Zbigniew Karol Porczyński z żoną Janiną przeznaczyli na ten cel sumę stu tysięcy dolarów.

Opis

52°12′56,25″N 21°01′37,28″E

Dodaj komentarz

To mnie kręci

Uczestnicz w zlotach
NA ŚWIECIE / ►WYBITNI

Zloty i seminaria światowego Nunchaku to także okazja do rozmowy i wymiany spostrzeżeń i doświadczeń[...]

Podziwiaj piękne miejsca
NA ŚWIECIE / ►WYBITNI

Już niedługo po śmierci Henryka Sienkiewicza w roku 1916 zamierzano uczcić wielkiego polskiego nowel[...]

Uczestnicz w zlotach
NA ŚWIECIE / ►WYBITNI

Jak w rodzinie dzielimy się sukcesami radościami ale także obowiązkami i pracą. Tu wszyscy przyczyni[...]

O czym wiedzieć nie warto, a czytać nie wolno!

Przemówienie inauguracyjne

Założyciel NunchakuArt.pl

Andrzej Obodziński do

Rady Głównej

 World Nunchaku Association© Copyright by NunchakuArt.pl

W szkole, w rodzinie, w pracy czy na ulicy, na co dzień się widujemy i nigdy nie podejrzewamy jak bardzo siebie potrzebujemy. Uśmiechem, pomocną dłonią, czy otwierając drzwi ułatwimy i umilimy innym życie, a oddając naszą krew pozwolimy innym je kontynuować.


Ogromna rzecz, a jednak tak zwyczajna. Oddajmy innym to, co mamy najdroższe, naszą krew, by pomóc ratować ich życie – radości, troski ale też zwycięstwa. Tak by znów móc im skinąć głową w powitaniu na schodach, czy gdy rano choć w pośpiechu ale przytrzymają nam drzwi. A może zainteresują się naszą pasją i przestaną traktować nas z góry.


Nieciekawym, niskim jest brać, nużące jest czekać by dostać - a dać każdy może choćby nawet uśmiech, a jak dopiero cieszy dostawanie tych, co naprawdę dają! To ogromne szczęście móc coś komuś dać. To znaczy, że coś się ma. Oddać swój czas, oddać swoją krew tak by służyła innym, może …też do służenia innym. Oddajmy naszą krew by mogła posłużyć, by służyć naszej Ojczyźnie Polsce.

Gdzie oddasz krew